Вартість оренди рвоне вгору — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вартість оренди рвоне вгору

Нерухомість
2742
Ріелтори прогнозують, що в серпні орендні ставки на столичні квартири підвищаться на 10%
«З 10-15 серпня попит на столичні квартири збільшиться вдвічі-втричі. Приїдуть першокурсники, плюс почнеться традиційна осіння міграція офісного планктону. Це може підняти ціни на оренду десь на 10%», – повідомив «Коментарям» директор «Недержавного експертного бюро» Анатолій Топал.
За його словами, орендні ставки на дешеві квартири – до 4 тис. грн за однокімнатну – в першій половині 2013 року підвищилися в середньому на 5-11%, при цьому житло бізнес-класу (4-10 тис. грн за «одиницю») подешевшало на 1-2%.
У той же час орендодавці все частіше вважають за краще перекладати витрати на всі комунальні платежі на своїх квартиронаймачів. «Якщо раніше господарі квартир вимагали від орендарів оплати комунальних послуг за лічильниками (вода, газ, світло, телефон, кабельне телебачення та інтернет – ред.), то зараз їм цього мало. Вони хочуть, щоб наймач додатково до орендної плати оплачував всі комунальні платежі, включаючи опалення», – розповідає приватний столичний ріелтор Світлана Джамал.
Як переконалися «Коментарі», розмір орендної плати не впливає на бажання орендодавця перекласти обов’язок оплати комуналки на плечі орендаря. «Та там сума невелика виходить – взимку близько 500-600 грн», – пояснює журналісту власниця однокімнатної квартири біля метро «Мінська» по вул.Тимошенко, 21, що здається за 10 тис. грн на місяць. Не вважають предметом торгу питання оплати комунальних платежів також господарі елітної однокімнатної квартири в царському будинку на вул. Софіївській в самому центрі столиці. Вони шукають орендаря, готового щомісяця платити за неї 9,8 тис. грн. «Та хіба це гроші? Влітку квартплата складає всього близько 300 грн. Ну, так, взимку буде трохи дорожче», – здивовано обурюються цьому питанню власники квартири.
«Власники дешевого житла теж неохоче торгуються з орендарями, але їх якраз можна умовити взяти на себе частину комунальних платежів», – запевняє Анатолій Топал.
За прогнозами аналітиків ринку нерухомості, до кінця року цінова ситуація на ринку оренди житла в столиці кардинально не зміниться. Звичайно, за умови, що не буде різких стрибків курсу долара. «Ринок, нарешті, зрозумів, що він перенасичений пропозицією. Якщо до кризи в столиці здавалося в оренду близько 6 тис. квартир, то зараз – 30 тис. При цьому охочих здати квартиру – більше тисячі чоловік. Тобто на одного потенційного орендаря зараз доводиться десь 25-30 квартир. І поки на «вторинці» не запрацює іпотека і не почнуться активні продажі житла, пропозиція оренди буде багатою, і ціни будуть триматися на одному рівні», – прогнозує провідний спеціаліст департаменту маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.
 
Ідеальний орендар
Будь який столичний орендодавець буде радий подружжю, де обоє з подружжя старше 30-35 років. Вони повинні мати постійний заробіток і бути пунктуальними у платежах, не шуміти, говорити сусідам і представникам ЖЕКу, що вони родичі із села, і бути готовими до регулярних перевірок квартири на предмет чистоти і порядку. При цьому у них не повинно бути дітей молодших 16 років і вже тим більше собаки чи кішки. «Я зустрічала випадки, коли відмовляли в оренді самотнім жінкам з причини «водитиме мужиків», студентам – «будуть влаштовувати п’янки-гулянки», людям з дітьми – «зіпсують меблі, помалюють шпалери», а про тварин і говорити нічого – категоричне ні», – розповідає Джамал. А те, що квартира може бути заставлена ​​старими меблями із запахом цвілі, мати засмальцьовані підлоги і шпалери, київських власників житла зазвичай мало бентежить. Їхня відповідь: «Зробіть ремонт». «Я не рекомендую орендарям робити хороший ремонт орендованої квартири. Маса прикладів, коли відразу після цього господарі житла знаходили причину виселити квартиронаймачів і здати відремонтовану ними квартиру іншим втридорога», – каже Джамал.
Інформаційне шахрайство
Зараз всі видання з оголошеннями про оренду квартир просто переповнені дешевими пропозиціями вартістю 1,7-2,2 тис. грн на місяць за однокімнатну квартиру в Києві. За приблизними підрахунками, таких оголошень – порядку 35-40% від загальної кількості, що публікуються в спеціалізованій пресі. Наприклад: «Здається гостинка на тривалий термін на пр. Бажана біля метро за 1,7 тис. грн/міс.» або «Терміново здається квартира на вул. Сабурова за 1,8 тис. грн/міс. », а ось ще: «Гостинка на вул. Кутузова в Печерському районі столиці, в хорошому стані, на тривалий термін. Вартість 1,9 тис. грн/міс. ». Що примітно, кожне таке рекламне оголошення закінчується підписом: «Посередникам не турбувати».
Недосвідчений орендар може припустити, що це умови господаря квартири, і помилиться. За всім цим стоять так звані «інформаційні агентства». Суть їх послуг полягає в наданні людині, що шукає собі в оренду квартиру, місячного доступу до своєї бази даних на сайті, де, за їх словами, вказані прямі телефони господарів квартир. За це доведеться заплатити 250 грн. З першого погляду пропозиція виглядає цілком привабливою: краще раз заплатити 250 грн і зняти квартиру за 1,8 тис. грн на місяць на тривалий термін, ніж наймати ріелтора, який знайде квартиру мінімум за 3 тис. грн/міс. та ще й комісійні за свої послуги візьме. Тим більше, по телефону обіцяють, що перш ніж взяти плату за послугу, спочатку зв’яжуться з господарем квартири, яка приглянулася, для підтвердження, що вона ще не здана.
«Цей «розвод» старий як світ. Вам обіцяють золоті гори задешево, а за фактом продають доступ до якоїсь лівої базі даних, де телефони господарів не відповідають, або їх квартири вже давно здані», – розповідає столичний приватний ріелтор Наталія Жарська. За її словами, деякі інформаційні агентства настільки цинічні, що навіть наймають спеціальну людину, яка прикидається господарем квартири і повідомляє потенційному орендарю, що її квартира ще здається. Однак варто людині оплатити чек за послуги і вийти з офісу такої компанії, як господар квартири перестає відповідати на телефонні дзвінки або повідомляє, що передумав здавати в оренду свою нерухомість. «Більше того, деякі навіть домовляються про перегляд і називають адресу квартири. А коли людина туди приїжджає, їй ніхто не відкриває. Не знаю жодної людини, яка зняла би квартиру за допомогою інформаційних агентств», – зазначила Джамал.
Втім, на думку ріелторів, ці інформаційні агентства приносять певну користь нинішнім орендарям, навіть того не бажаючи. «Коли господар квартири купує спеціалізований журнал з метою переконається, що не продешевив, здаючи свою квартиру, він бачить велику кількість низьких цін на квартири в престижних районах столиці. І тоді думка в черговий раз підвищити орендну плату своїм квартиронаймачам у нього пропадає», – резюмує Жарская.
Ольга Свінціцька
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас