У НБУ порадили українцям стежити за курсом гривні до долара в пресі


У НБУ порадили українцям стежити за курсом гривні до долара в пресі

У Національному банку України порадили українцям відстежувати наявність передумов для коливань курсу національної валюти в пресі. Про це заявив заступник голови Національного банку України Валерій Прохоренко на прес-конференції в понеділок.

“Якщо певні передумови будуть (для зміни курсу гривні до долара – ред.), ви про них почуєте у пресі, так як в даний час я б дану ситуацію не коментував”, – сказав В.Прохоренко.

Він підкреслив, що НБУ на своєму сайті публікує економічні дослідження в тому числі щодо курсової політики, з якими може ознайомитися кожен громадянин.

“Всі офіційні економічні дослідження Національного банку публікуються на сайті, де абсолютно кожен може з ними ознайомитися в тому числі і щодо курсової політики”, – зазначив чиновник.

Нагадаємо, що за оцінками експертів, до кінця поточного року в Україні очікується девальвація національної валюти в обсязі 5-10%.

За оцінками Міжнародного рейтингового агентства S&P (дослідження за червень 2013 року – ред.) до кінця 2013 року гривня девальвує до 9 гривень за долар.

Згідно з прогнозами МВФ, курс національної валюти в 2013 році буде в межах від 8,3 до 8,5 грн за долар.

Раніше НБУ заявив, що зробить все для того, щоб не допустити значних коливань курсу гривні по відношенню до іноземних валют. Згідно з проспектом емісії єврооблігацій України курс національної валюти в поточному році складе 8,4 грн за долар, а наступні два роки – 8,5 грн за долар.

Як повідомлялося, Державний бюджет України на 2013 рік сформований, виходячи з середньорічного курсу 8,4 грн за долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua