Відсьогодні оцінювачі квартир будуть брати за свої послуги втридорога — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відсьогодні оцінювачі квартир будуть брати за свої послуги втридорога

Нерухомість
4375
1 серпня в Україні починають діяти нові правила оцінки майна при проведенні будь-якої операції з нерухомістю. Оцінювачі прогнозують: черги до них виростуть, а ціни на їх послуги збільшаться в 3-5 разів
Згідно з постановою Кабміну, діяльність оцінювачів, які працювали за старими правилами, закінчилась вчора, 31 липня. Вже сьогодні їх звіти не будуть брати нотаріуси. Для нової ліцензії потрібно пройти навчання за 5 тис. грн і скласти іспит.
Поки, судячи з даних сайту Фонду держмайна (регулює діяльність оцінювачів), з 10177 оцінювачів кваліфікаційний іспит здали 249 чоловік, а іспит керівника суб’єкта оціночної діяльності (їх більше трьох тисяч) – 166 осіб.
Незважаючи на такі складності, у Фонді держмайна кажуть, що документів, які скасовували б або переносили б вступ в силу нових правил оцінки майна, немає. «Ми керуємося постановою Кабміну, яка регламентує нові правила оцінки майна з 1 серпня, іншої інформації у нас немає», – сказали в прес-службі ФДМ.
Втім, оцінювачі сподіваються, що правила все ж відкладуть. За словами деяких з них, ні в Києві, ні в інших містах ніхто до цих пір не отримував чітких інструкцій, як проводити оцінку за новими правилами.
Зараз оцінювачі беруть за свої послуги від 200 (стара однокімнатна квартира) до 1,5 тис. грн, а буде, за їх словами, в 3-5 разів більше (необхідно повернути витрати на навчання). Відмовитися від оцінки нерухомості не можна. Висновок оцінювача (ціну обчислюють на основі аналізу декількох оголошень про продаж подібних об’єктів) – обов’язковий документ для нотаріуса при будь-якій угоді з нерухомістю. Він потрібен для обчислення розміру збору до Пенсійного фонду (1% від вартості квартири) і держмита (також 1%). Крім того, якщо квартира знаходиться у власності продавця менше трьох років, йому потрібно заплатити ще 5% від її вартості. Нотаріус не має права завіряти договір купівлі-продажу (у ньому повинна бути вказана сума, що не менша, ніж в оцінці) або документи про дарування/спадкуванні без оплати згаданих зборів і податків.
Ті оцінювачі, які офіційно починають працювати з 1 серпня вже повідомили банкам і нотаріусам свої нові розцінки – від 3,5 тис. (за однокімнатну) до 7-8 тис. грн (за трикімнатну) і вище (приблизно по 100 грн. за кожен кв. м). Ймовірно, такі ціни протримаються кілька місяців, поки доучатся інші оцінювачі.
Всі дані про квартиру будуть вноситися до Єдиної бази оцінок майна, ключ до якої повинні будуть отримати оцінювачі та нотаріуси.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас