Кабмін обіцяє домовлятися з РФ про Roshen "оперативно, але обережно" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін обіцяє домовлятися з РФ про Roshen "оперативно, але обережно"

Казна та Політика
403
Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов створив і очолив групу для проведення консультацій з Росією щодо заборони ввезення на її територію продукції компанії Roshen, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
«Україна буде діяти досить оперативно в цьому питанні. Як тільки стала відома інформація, що паном Оніщєнко зроблено заяву, відразу ж була створена робоча група, і я її очолив, до цієї групи також входить міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Ми були готові, і у нас є план дій», – сказав Прасолов.
За його словами група оперативно вирішуватиме проблеми.
«Ситуація, яка виникла, торкається інтересів понад 8 тисяч працівників наших підприємств, може відбитися на сальдо торгового балансу, загрожує зменшенням податкових відрахувань на всіх рівнях. Ми наполягатимемо на об’єктивності і відстоюватимемо національні інтереси», – підкреслив Прасолов.
Водночас він зауважив, що відстоювання інтересів відбуватиметься виважено, щоб «не допустити загострення торговельних відносин між двома країнами».
«Алгоритм дій такий: будуть проведені консультації з російською стороною, ми зробимо запит і вивчимо офіційні результати експертизи, а далі будемо вести переговори про інспектування наших підприємств фахівцями Росспоживнагляду. За результатами інспекції вирішуватиметься питання про відновлення експорту української продукції на ринок РФ. Наші фахівці готові виїхати на переговори до Москви в будь-який час, як тільки ми домовимося з російською стороною», – пояснив Прасолов.
Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема Оніщенко заявив, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.
У корпорації Roshen сумніваються щодо правильності відбору Росспоживнаглядом зразків для проведення аналізів, що підтверджують відповідність продукції вимогам нормативної документації, що не передбачає .
Водночас у Молдові, агентство з безпеки продовольства також не виключає проведення вибіркового тестування продукції української корпорації.
Глава Росспоживнагляду запевняє, що у забороні українських цукерок фірми Roshen немає політичної складової.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас