Восени криза вдарить з новою силою, похитнеться навіть Франція, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Восени криза вдарить з новою силою, похитнеться навіть Франція, - експерт

Світ
3748
Час, виділений на порятунок євро Центробанком валютного альянсу, було витрачено даремно, заявив в інтерв’ю Handelsblatt Юрген Штарк, колишній головний економіст ЄЦБ, який пішов у відставку в 2011 році через конфлікт з главою регулятора Маріо Драгі про програму купівлі облігацій.
Штарк вважає, що криза євро посилиться, оскільки зона євро увійшла в нову фазу – криза управління.
На думку аналітика, після парламентських виборів у Німеччині в кінці вересня Франція посилить пресинг ЄЦБ і Берліна, вимагаючи, перш за все, відмовитися від програм бюджетної економії і, по-друге, гарантувати їй допомогу. Хоча програму купівлі облігацій збиралися використовувати для підтримки Іспанії та Італії, Франція захоче скористатися цим інструментом, і її вплив буде значним, вважає експерт. Франція є другою за потужністю економікою валютного блоку після Німеччини. ЄЦБ буде вимушений підтримати Францію за допомогою покупки облігацій, вважає колишній головний економіст ЄЦБ.
Варто вказати, що глава ЄЦБ Драгі презентував програму OMT (Outright Monetary Transactions), яка передбачала викуп ЄЦБ суверенних облігацій країн єврозони на вторинних ринках, у вересні минулого року. У рамках програми ЄЦБ дали право на нічим не обмежене придбання держав країн Євросоюзу, які більш за всіх постраждали від світової фінансової кризи – в першу чергу це Іспанія, Португалія та Італія.
Глава ЄЦБ тоді повідомив, що задоволений створенням стабфонду єврозони і покладає на нього надії з централізованого управління економікою регіону. Європейський регулятор має намір спостерігати за кризовими країнами і підтримувати їх при необхідності.
Тоді ж Драгі висловив упевненість в тому, що економіка зони євро повернеться до зростання вже в 2013 році. Ринки відреагували на програму бурхливим ралі – S&P 500 дійшов до чотирирічного максимуму через дві години після фіналу виступу Драгі, а Dow Jones виріс на 1,7%.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас