Наша відповідь: Україна заявила про порушення Росією принципів СОТ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Наша відповідь: Україна заявила про порушення Росією принципів СОТ

Світ
3276
Україна в ході консультацій між Європейським Союзом і Росією, які пройшли 29-30 липня в Єврокомісії в Брюсселі, заявила про порушення РФ базового принципу СОТ – забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також положень угод про вільну торгівлю – при введенні утилізаційного збору на автомобілі.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
«У ході консультацій Україна представила своє бачення ситуації, підкреслюючи порушення Росією базового принципу СОТ – забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також недотримання положень відповідних угод про вільну торгівлю, наполягаючи на скасуванні заходів», – йдеться в повідомленні.
Інші країни-учасниці консультацій – це Японія, США, Китай, Туреччина – також висловили свою стурбованість щодо негативного впливу збору на торгівлю і його дискримінаційним характером.
У Мінекономрозвитку відзначають, що Україна, як виробник і експортер автомобілів, має значний торговий інтерес у зазначеній справі, оскільки вважає введений Росією утилізаційний збір дискримінаційною мірою торгівлі.
«Введення РФ утилізаційного збору на автомобілі призвело до різкого (більш ніж удвічі) скорочення виробництва в Україні транспортних засобів у 2013 році, а також – падіння експорту вітчизняних автомобілів до Росії на 75% в порівнянні з першою половиною 2012 року», – наголошується в повідомленні Мінекономрозвитку.
Заступник директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева зазначила: «Дуже добре, що у України у справі відстоювання інтересів по утилізаційному збору, введеному РФ, який має явні ознаки дискримінації, є союзники – США, Японія, Європейський Союз, Китай. Можливо, будуть і інші, але вже на етапі розгляду спорів групою, якщо це питання не буде врегульовано в рамках консультацій. Це (участь у суперечці світових автовиробників) дає нам впевненість, що незабаром поставки українських автомобілів можуть поновитися, а перешкода у вигляді утилізаційного збору, чинного в Російській Федерації, буде скасована».
Зайцева також підкреслила, що «не потрібно боятися, що наші зусилля з відстоювання національних інтересів тепер переходять у площину використання можливості врегулювання торгових суперечок.
«Торговельні суперечки завжди були і завжди будуть. Вони будуть досягати дуже великої напруги, тільки якщо їм надавати політичного забарвлення, що в торгівлі не вітається. Тому ми вважаємо, що участь у консультаціях – це інструмент, який потрібно обов’язково використовувати. Це можливість послухати свого торгового партнера, і в той же час – заявити про свою позицію, і, можливо, почути про реальні шляхи вирішення», – сказала Зайцева.
Як повідомлялося, Україна від 24 липня заявила про приєднання до консультацій, які ініціював Європейський Союз у рамках СОТ з питання введення Російською Федерацією утилізаційного збору на автомобілі.
9 липня Європейський Союз звернувся до секретаріату Світової організації з вимогою розпочати консультації з Російською Федерацією з питання застосування утилізаційного збору, вживаного при продажу автомобілів.
24 липня в секретаріат СОТ з проханням про проведення консультацій з Росією з приводу дії в РФ утилізаційного збору на автомобілі звернулася також Японія.
Нагадаємо, з 1 вересня 2012 року Росія ввела утилізаційний збір на імпортні автомобілі. У відповідь, 4 липня 2013 Верховна Рада прийняла закон про введення утилізаційного збору на автомобілі, проте документ поки не підписаний Президентом України.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас