У Японії при рекордно низькому безробітті обвалилося промвиробництво — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Японії при рекордно низькому безробітті обвалилося промвиробництво

Казна та Політика
640
Промислове виробництво в Японії в червні в порівнянні з травнем впало на 3,3 відсотка, що стало антирекордом з березня 2011 року, коли економіка країни постраждала від руйнівного землетрусу і цунамі. Обвал промвиробництва стався на тлі зниження рівня безробіття до 3,9 відсотка, мінімального рівня з 2008 року.
Рівень безробіття за місяць впав на 0,2 процентного пункту. Аналітики, опитані агентством Reuters, очікували зниження показника лише до чотирьох відсотків. Bloomberg пояснює скорочення безробіття не стільки поліпшеннями в економіці країни, скільки загальним скороченням робочої сили в Японії.
Що стосується промвиробництва, то в порівнянні з червнем минулого року воно скоротилося відразу на 4,8 відсотка. При цьому експерти, опитані Bloomberg, очікували зниження показника лише на 1,5 відсотка від місяця до місяця. За даними експертів, в липні зростання промвиробництва в Японії повинно скласти 6,5 відсотка, після чого в серпні його очікує чергове зниження – цього разу на 0,9 відсотка.
Особливо Bloomberg виділяє обвал на автомобільному ринку. У Toyota Motor виробництво в червні впало на 9,9 відсотка в порівнянні з тим же періодом роком раніше, у Nissan Motor аналогічний показник склав 7,9 відсотка, а у Honda Motor – відразу 35 відсотків.
На зростання промвиробництва в Японії не впливає навіть ослаблення ієни – місцева валюта подешевшала на 12 відсотків по відношенню до долара з початку 2013 року. Це стало наслідком так званої Абеноміки, політики прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе, спрямованої на збільшення експорту за рахунок у тому числі і дешевої ієни.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас