Західні експерти пророкують в Сибіру появу "сланцевого Клондайка" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Західні експерти пророкують в Сибіру появу "сланцевого Клондайка"

Енергетика
744
Росія є другим за розміром ринком сланцевого газу в світі після США, однак в Північній Америці фрекінг (гідравлічний розрив пласта) вже став досить популярним, а в Росії ще ведуться дискусії про сланцевий газ. Про це розповів керівник працюючої переважно в Росії австрійської нафтосервісної компанії CAT Oil Манфред Кастнер.
C.A.T. Oil розробляє технології фрекінгу вже кілька десятиліть. В даний час компанія також представлена в таких сегментах нафтосервісного ринку, як гідравлічне буріння, буріння бокових стволів свердловин і класичне буріння.
Так, протягом 3-5 років, на думку керівника CAT Oil, “в Західному Сибіру також може з’явитися новий Клондайк, що, у свою чергу, принесе з собою високі показники зростання”. Вже зараз, визнає Кастнер, майже половина видобутку компанії припадає на сланцевий газ.
На запитання журналіста німецької газети, чого варто очікувати компанії в тому випадку, якщо Путін піде зі свого поста, Кастнер заявив, що подібні питання компанію не цікавлять.
“Ми активні на російському ринку з 1991 року(…), нафтова і газова промисловість буде важлива для Росії завжди, тому й на наші послуги надалі буде попит”, – вважає австрійський бізнесмен.
Нагадаємо, в даний час більше 65% обсягу нафтосервісних робіт (обслуговування родовищ, буріння важкодоступних пластів, підвищення нафтовіддачі свердловин і т.д.) в Росії виконують зарубіжні компанії. За останні 10 років частка західних компаній на нафтосервісному ринку збільшилася в 6 разів, а російських компаній – впала в 2,5 рази.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас