МВФ схвалив виділення 1,7 млрд євро допомоги Греції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ схвалив виділення 1,7 млрд євро допомоги Греції

Кредит&Депозит
121
Міжнародний валютний фонд схвалив надання Греції 1,7 млрд євро (2,3 млрд дол) в рамках програми фінансової допомоги Афінам після оцінки ситуації в позбавленій грошових коштів країні.
Минулого тижня Греція прийняла останній законодавчий акт, який вимагали міжнародні кредитори, після двох місяців суперечок з приводу непопулярних заходів реформування економіки.
Загальна сума коштів від МВФ, Єврокомісії і ЄЦБ складе 5,8 млрд євро.
МВФ підтвердив, що кредитори скорегують орієнтир Греції на вересень щодо обсягу коштів, які країні необхідно отримати від приватизації державних компаній, оскільки в червні Афінам не вдалося продати газову компанію DEPA.
Як повідомив Європейський союз, Греція повинна отримати від приватизації 1,6 мільярда євро, а не 2,6 мільярда, як планувалося раніше. Але тепер Афінам доведеться отримати ці кошти в 2014 році, щоб не зійти з курсу скорочення боргу.
“Термінові заходи повинні бути прийняті відносно структури та управління програмою приватизації, а також поліпшення її ефективності”, – сказала директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.
Лагард похвалила Грецію за скорочення бюджету і зовнішніх дисбалансів, але заявила, що у сфері обширніших реформ, а саме збору податків та реструктуризації держсектора, було зроблено недостатньо.
“Враховуючи повільний прогрес реформ у сфері держадміністрування, зусилля мають бути сконцентровані на позбавленні від некваліфікованого персоналу, щоб звільнити місце для нових працівників з необхідними навичками”, – додала Лагард.
З тих пір, як програма фінансової допомоги була запущена в середині 2010 року, шлях реформ Греції був тернистим, що призводило до частих затримок надання коштів.
Громадське невдоволення програмою також зростало, оскільки Греція потерпає від рецесії вже шостий рік, а безробіття стоїть на рекордному рівні в 27 відсотків.
Афіни отримають від міжнародних кредиторів ще 1 мільярд євро в жовтні, якщо будуть дотримуватися курсу реформ. Порятунок Греції, схвалене у березні 2012 року, в цілому буде коштувати 173 мільярда євро за чотири роки, повідомив МВФ. Метою порятунку є відновлення країни після суверенної боргової кризи і повернення її на ринок, а також виключення можливості виходу з єврозони.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас