МВФ стежитиме, як Україна витрачає отримані від організації гроші — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ стежитиме, як Україна витрачає отримані від організації гроші

Кредит&Депозит
1998
Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) має намір включити Україну в програму пост-моніторингу з Фондом за угодою stand-by, що минула 27 грудня 2012.
Як йдеться в повідомленні МВФ у вівторок, таке рішення рада директорів ухвалила за спрощеною процедурою без дискусії 26 липня.
Фонд пояснює, що головною метою пост-моніторингу є забезпечення більш пильного спостереження за політикою держав-членів, які мають суттєві кредити МВФ. У рамках пост-моніторингу проводяться більш часті офіційні консультації з Фондом з особливим акцентом на макроекономічну і структурну політику, підтримуючу зовнішню стійкість.
МВФ нагадує, що 29-місячна програма stand-by у момент відкриття передбачала виділення SDR10 млрд ($ 15,2 млрд), проте Україна отримала тільки два транші на SDR2, 25 млрд (близько $ 3,4 млрд).
Станом на 30 червня 2013 Київ винен був Фонду SDR5 27 млрд (близько $ 8 млрд), або 383,8% від квоти країни.
Фонд зазначає, що розмір непогашеного кредиту Україні перевищує поріг 200% квоти, за яким зазвичай ініціюється пост-моніторинг. Перші такі консультації будуть проводитися разом із щорічними консультаціями за статтею IV (зобов’язання щодо валютного режиму). Розгляд українського питання на раді директорів Фонду попередньо планується на грудень 2013 року.
Як повідомлялося, Міністерство фінансів України сьогодні здійснить чергову виплату за кредитною програмою stand-by Міжнародного валютного фонду в обсязі 405 мільйонів доларів, передає УНН.
Цим платежем відкривається період великих виплат перед МВФ – до середини серпня уряд має повернути валютному фонду 190 мільйонів доларів, а НБУ – 740 мільйонів доларів. Після закінчення програми stand-by Україна намагалася вести переговори з МВФ про нову угоду.
Місія Фонду працювала в Києві з 27 березня по 10 квітня. Згідно з неофіційними даними, за підсумками її роботи до ключових проблемних питань (підвищення тарифів для населення, девальвація гривні в рамках підвищення гнучкості курсу) додалося питання скорочення дефіциту державних фінансів в поточному році.
Попередня місія Фонду за статтею IV відвідувала Київ у травні 2012 року, а його рада директорів розглядала це питання 29 червня. За підсумками обговорення він закликав владу України до поступового підвищення тарифів на газ і тепло, поліпшення платіжної дисципліни. Фонд також рекомендував Нацбанку фокусувати свою монетарну політику на підтримці цінової стабільності, відзначаючи, що поступове збільшення гнучкості обмінного курсу сприятиме пом’якшенню зовнішніх шоків, зміцненню резервів і збереженню конкурентоспроможності.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас