В уряді сподіваються залучити 100 млрд грн за рахунок зміни правил для рітейлерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В уряді сподіваються залучити 100 млрд грн за рахунок зміни правил для рітейлерів

Казна та Політика
1157
Законопроект, крім іншого, містить важливу для бізнесу норму, що стосується строків розрахунку за товар, зазначив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.
“Якщо раніше у нас було три норми – 10, 30, 45 днів для розрахунку за продукцію, то зараз пропонується 10 днів для товарів, які швидко псуються, за всі інші, крім підакцизних – не пізніше ніж 60 днів. При цьому виключена норма, яка передбачала, що за реалізацію соціально значущих товарів постачальники товарів повинні платити бонуси торговій мережі”, – зазначив Сергій Литвиненко.
Крім того, за пропозицією бізнесу, в документ включена норма, що передбачає, що суб’єкт господарської діяльності, який має більше 20 так званих МАФів, або який більше 70% своїх торгових площ здає в оренду, не може працювати на єдиному податку.
При цьому Сергій Литвиненко зазначив, що прийняття законопроекту вигідне як бізнесу, який отримає прозорі і зрозумілі правила гри, так і державі, яка отримає додаткові надходження у вигляді податків. Але головне, що прийняття документа підвищить якість обслуговування споживачів.
“Якщо взяти статистичні дані і подивитися, скільки населення витрачає на купівлю товарів і який товарообіг, то можна сказати, що населення десь на 300-350 млрд грн витрачає грошей більше, ніж офіційний товарообіг. Тобто, якщо взяти ті норми які ми передбачили для того щоб повернути ці гроші, і якщо завдяки їм цей товарообіг запрацює хоча б на 20%, то вже до 100 млрд грн на рік ми будемо мати збільшення офіційного товарообігу. Це відповідно збільшення податкових надходжень, ну а для населення це поліпшення обслуговування” , – підкреслив експерт Мінекономрозвитку.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас