Українських селян можуть зобов'язати заводити паспорти на свиней — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українських селян можуть зобов'язати заводити паспорти на свиней

Казна та Політика
2201
У Державній ветеринарній та фітосанітарній службі зазначають, що поки ідентифікація тварин для фізичних осіб, які займаються розведенням тварин та їх утриманням для власного споживання, не є обов’язковою. Але не виключено, що скоро ситуація зміниться. Про це повідомили у прес-службі відомства.
Наразі для того, щоб ідентифікувати худобу, селянину потрібно заплатити від 22 до 33 гривень, залежно від виду тварини. Підприємцям доведеться заплатити не набагато більше – від 20 до 48. Тож, враховуючи таку прийнятну вартість, можна прогнозувати, що невдовзі все поголів’я худоби в Україні буде стояти “на обліку”.
З березня господарі худоби сплачують за послугу ідентифікації за новими тарифами. Їх затвердило ДП “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”. Тож наразі, згідно з чинними тарифами, фізичні особи за первинну ідентифікацію ВРХ мають сплатити 24,8 гривні, товарних свиней – 22, овець і кіз – 24, коней – 28,8 (без родоводу) і 33,5 (з родоводом).
Ідентифікувати худобу на підприємстві коштуватиме дещо дорожче. Так, юридичні особи за первинну ідентифікацію ВРХ сплачують 42 гривні, племінних свиней – 23, овець і кіз – 20, коней – 28,80 (без родоводу) і 33,50 (з родоводом). За комплект бірок та ідентифікацію племінних свиней без бланку реєстраційного свідоцтва підприємці платять 39,60 гривні.
А за все те саме, проте з бланком реєстраційного свідоцтва – 48 гривень.
Після ідентифікації власник тварини отримує відповідні документи. На ВРХ і коней – паспорти, а на свиней, овець та кіз – реєстраційні свідоцтва.
Пройшовши процес ідентифікації, власник худоби не тільки ставить її на облік, що сприяє стабільній епізоотичній ситуації, а й може претендувати на дотацію від держави.
Так, минулого року було започатковано виплату спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Розмір дотації – від 250 до 1000 гривень за голову. У 2012 році таку допомогу отримали близько 340 тисяч селян за збереження ними 509 тисяч голів молодняку ВРХ.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас