Великі вкладники банку Кіпру втратять близько 50% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Великі вкладники банку Кіпру втратять близько 50%

Кредит&Депозит
999
Глава Bank of Cyprus Софокліс Міхаелідіс заявив, що великі вкладники банку втратять близько 50%, але їх втрати не перевищать 60%. Нові дані щодо втрат вказані з урахуванням оцінки необхідного банку капіталу.
Для отримання допомоги від міжнародних кредиторів владі Кіпру довелося погодитися з тим, що Bank of Cyprus повинен провести реструктуризацію, в результаті якої втрати понесуть вкладники з розміром вкладу більше 100 тис. євро. Але раніше розмір втрат вказувався на рівні 30%. Другий за розміром банк, Laiki, повинен буде повністю закритися, а втрати будуть компенсовані тільки власникам вкладів розміром менше 100 тис. євро. Це вже спричинило зниження рейтингів самих банків до дефолтного рівня і зниження рейтингів Кіпру.
Новий план реструктуризації Bank of Cyprus має бути схвалений “трійкою” міжнародних кредиторів, до якої входять ЄС, МВФ і ЄЦБ. Як очікується, реалізовані нові заходи можуть бути вже до кінця вересня, а офіційно підтверджені дані щодо втрат будуть наступного тижня.
Примітно, що в рахунок списаних коштів з рахунків вкладники отримають акції банку, а з урахуванням великої частки вкладів російських громадян досить велика частина акцій Bank of Cyprus буде перебувати під контролем росіян.
На Bank of Cyprus і Laiki припадає близько 80% банківського сектору Кіпру, і влада країни вже просила про перегляд вимоги для надання фінансової допомоги, так як запланована реструктуризація заважає відновленню економіки Кіпру. При цьому самі банки несуть великі збитки, оскільки знаходяться в стані невизначеності через тривалу реструктуризацію.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас