Банк Англії показав нову банкноту з Джейн Остін — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банк Англії показав нову банкноту з Джейн Остін

Казна та Політика
603
Автор знаменитих на весь світ жіночих романів – письменниця Джейн Остін – з’явиться на англійській купюрі. Очікується, що банкноти з оновленим дизайном випустять в обіг в 2017 році. Таке рішення в середу ухвалив Банк Англії.
На звороті нової банкноти номіналом 10 фунтів, крім портрета Джейн Остін, помістять цитату з її роману «Гордість і упередження»: «I declare after all there is no enjoyment like reading!» («Кажучи відверто, я не знаю задоволень, подібних до читання» ). В оформленні купюри будуть використані зображення письмового столу Остін і особняка брата письменниці в Годмершем-парку.
Про те, що портрет Остін змінить зображення натураліста Чарльза Дарвіна на нових десятифунтових банкнотах, колишній глава Банку Англії Мервін Кінг заявив наприкінці червня. Однак остаточне рішення прийняв новий керівник Марк Карні, який вступив на посаду 1 липня.
Банк Англії показав нову банкноту з Джейн Остін
Джейн Остін входить до числа найвидатніших британських письменників XIX століття. Найбільш відомі її романи «Гордість і упередження» і «Розум і почуття».
В Англії дизайн банкнот змінюється порівняно часто з метою безпеки та запобігання підробкам. Крім Джейн Остін, на купюрах незабаром з’явиться портрет колишнього прем’єр-міністра країни Уїнстона Черчіля. На новій п’ятифунтовій банкноті він змінить зображення соціального реформатора Елізабет Фрай, незважаючи на протести організацій феміністок, які вважають, що на банкнотах недостатньо зображень жінок.
Джейн Остін продовжить ряд письменників, чиї портрети красувалися на банкнотах Банку Англії – раніше на 10-фунтовій купюрі був зображений Чарльз Діккенс, а на 20-фунтовій – Вільям Шекспір.
За матеріалами:
Погляд
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас