Від податкових нововведень агропромисловий сектор втратить близько 16 млрд грн - УКАБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Від податкових нововведень агропромисловий сектор втратить близько 16 млрд грн - УКАБ

Аграрний ринок
514
У разі прийняття проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування податком на додану вартість”, негативні наслідки для аграрної галузі можуть зрівнятися з ефектом від зниження світових і українських цін на зерно. Про це повідомили в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
За словами генерального директора УКАБ Володимира Лапи, втрати галузі від податкових новацій будуть порівнянні з річним обсягом капітальних інвестицій (які становили в 2012 році 16 млрд. грн.), а це означає, що грошей на розвиток у аграріїв не залишиться. Більше того, одночасний ефект від зниження цін на зерновому ринку і втрати податкових стимулів буде мати руйнівні наслідки для галузі.
“Ідеї щодо скасування або ревізії податкових стимулів для АПК обговорювалися при багатьох урядах, починаючи від переговорного процесу при вступі України до СОТ, але завжди уряду вистачало мудрості не ставити під удар галузь, яка не тільки є найбільш перспективною в сучасних умовах, а й формує доходи більше 5 млн. чоловік, що проживають у сільській місцевості”, – зауважив В.Лапа.
Так, за розрахунками експертів УКАБ, зниження цін на зерновому ринку призведе до недоотримання аграріями 15,6 млрд. грн. доходів у 2013/14 маркетинговому році. Зате щорічні втрати від зниження ставки ПДВ та необхідності сплати 10% акумульованих на спецрахунках сум ПДВ до бюджету призведе до втрати сільгоспвиробниками 8,5-10 млрд. грн., введення податку з обороту призведе до необхідності сплати до бюджету не менше 3 млрд. грн. (Якщо враховувати, що продукція буде продаватися відразу кінцевому споживачеві), а втрата підтримки виробників молока і м’яса при реалізації на переробні підприємства складе 1,6 млрд. грн. При цьому, якщо на відновлення цін на світовому ринку ще можна розраховувати, то подальше відновлення дії податкових пільг для АПК виглядає примарним, що ставить під удар розвиток галузі в цілому.
Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів розмістило на своєму офіційному сайті проект закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування податком на додану вартість”.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас