Чим запам'ятався четвер: вчителі - не шахтарі, новий перевіряючий орган і 2 тис "доступних" кредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим запам'ятався четвер: вчителі - не шахтарі, новий перевіряючий орган і 2 тис "доступних" кредитів

845
Падіння ВВП до “мінус” 1,5%
Зростання ВВП України за підсумками першого півріччя 2013 буде негативним і складе “мінус” 1,5%. Такий прогноз озвучив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. “Ми маємо негативний ріст українського ВВП і нульову інфляцію. Зараз дані за другий квартал не оприлюднені. Думаю, падіння ВВП за перше півріччя складе близько 1,5%”, – сказав Юрчишин. За його словами, влада могла б приділяти менше уваги питанню стабільності курсу гривні.
P.S. Складно не погодитися з експертом – направляючи всі зусилля на штучне утримання курсу гривні, влада забуває про економіку. Результат ми бачимо.
Півмільярда грн кредитів на “доступне житло”
З початку реалізації програми здешевлення вартості іпотечних кредитів комерційні банки у співпраці з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву надали більше 2 тисяч кредитів на загальну суму близько 0,5 млрд грн. Про це повідомили в прес-службі Фонду, посилаючись на заступника голови правління Установи Ельвіру Левченко.
P.S. Новина начебто хороша. Одне погано – неможливо відстежити реалістичність цих цифр і вже тим більше – їх ефективність. Тому повіримо на слово.
Вчителі – не шахтарі
 
У Міністерстві соціальної політики відповіли на пропозиції Федерації профспілок України щодо вирішення проблемних питань у бюджетній сфері і повідомили, що на сьогодні немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Про це йдеться в листі Міністерства соціальної політики України до Федерації профспілок України.
P.S. Але ж тільки вчора президент підписав закон про виділення додаткових 5,5 млрд на підвищення ЗП шахтарям… Що можна додати до цих красномовних цифр?
З’явиться ще один всеукраїнський перевіряючий орган
Кабінет міністрів України має намір створити Державну метрологічну інспекцію, яка перевірятиме торгові мережі, АЗС, медичні установи та лабораторії на точність проведених ними вимірювань. “Інспектори з метрологічного нагляду будуть здійснювати покладені на них функції у всіх регіонах України”, – йдеться в повідомленні профільного міністерства.
P.S. В Україні ж дуже мало ЕФЕКТИВНИХ перевіряючих і контролюючих органів, правда? Створимо ще один, подумали в Кабміні)))
Українцям заборонять самовільно відключатися від центрального опалення
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує законодавчо передбачити можливість від’єднання споживачів від теплових мереж і відключення від централізованого опалення, але виключно на підставі затверджених схем теплопостачання населених пунктів. “Врегулюємо і введення в схемах теплопостачання населених пунктів механізму регламентування. Тобто буде визначатися регламентована територія теплопостачання, в межах якої може діяти тільки конкретна система теплопостачання – централізована або автономна, або індивідуальна”, – йдеться в його повідомленні.
P.S. Навести порядок у такому тонкому процесі, як відключення від центрального опалення потрібно давно – адже зараз там майже панує анархія. Але зробити так щоб це опалення працювало нормально і у людей не було бажання відключатися – для цього потрібно ще більше.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас