Не шахтарі: Мінсоцполітики не бачить можливостей для підвищення зарплат вчителям — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Не шахтарі: Мінсоцполітики не бачить можливостей для підвищення зарплат вчителям

Казна та Політика
658
У Міністерстві соціальної політики відповіли на пропозиції Федерації профспілок України щодо вирішення проблемних питань у бюджетній сфері і повідомили, що на сьогодні немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.
Про це йдеться в листі Міністерства соціальної політики України до Федерації профспілок України.
“Мінсоцполітики підтримує необхідність підвищення заробітної плати в бюджетній сфері, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою за наявності можливостей зведеного бюджету, як це визначено п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 № 197 “Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” та п. 2.22.1 чинної Генеральної угоди”, – зазначають у міністерстві.
Також у Мінсоцполітики повідомляють, що відомство звернулося до Мінфіну з проханням надати інформацію про виконання зведеного бюджету за I квартал 2013 року і отримало відповідь про неможливість підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.
“За повідомленням Мінфіну (лист від 14.06.2013 № 31-07240-03-5/18170), оскільки згідно зі звітом Держказначейства України недовиконання зведеного бюджету за I квартал поточного року становить 0,7 млрд гривень, на сьогодні, на жаль немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери”, – констатують у Мінсоцполітики.
Також у відомстві запропонували профспілкам обговорити перспективи оплати праці в бюджетних галузях у 2014 році.
“Підтримуємо пропозицію про встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати”, – йдеться в листі Мінсоцполітики.
Однак у міністерстві зазначають, що підвищення оплати праці може негативно вплинути на бюджети всіх рівнів і виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
“Разом з тим, оскільки підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери залежить від фінансових можливостей бюджету, то воно повинно проходити поступово з урахуванням зростання економічних показників і реальних можливостей бюджетів усіх рівнів на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ з урахуванням всіх обов’язкових виплат”, – відзначають в соціальному відомстві.
“При цьому не можна допустити таких негативних наслідків, як розбалансування бюджетів усіх рівнів, виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, відправлення працівників у примусові відпустки за свій рахунок або скорочення чисельності при встановленні посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС у розмірах, що не забезпечені реальними фінансовими ресурсами”, – йдеться в листі.
“Тому при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на наступний рік, мають бути враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, зокрема, такі, як номінальний валовий внутрішній продукт, прибуток прибуткових підприємств, фонд оплати праці найманих працівників і т.д.” – Рекомендують у Міністерстві соціальної політики України.
За матеріалами:
Освіта
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас