Оптові сільгоспринки врятують українців від недобросовісних рітейлерів - Мінагропрод — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Оптові сільгоспринки врятують українців від недобросовісних рітейлерів - Мінагропрод

Аграрний ринок
352
Зі спекулятивними діями з боку недобросовісних рітейлерів необхідно жорстко боротися, заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. Він підкреслив, що продукти харчування можна купувати на оптових ринках сільськогосподарської продукції (ОРСП), де немає ніяких посередників.
“Споживач вже втомився платити за додаткові послуги, які в результаті збільшують вартість харчових продуктів. Тому, щоб не переплачувати, необхідно скоротити до мінімуму ланцюг від виробника до споживача. Така модель представлена на оптових ринках сільгосппродукції, відкриття яких ініціювало Мінагрополітики”, – оповіді міністр.
Він пояснив, що на ОРСП всю продукцію продають безпосередньо виробники. Тому перекупники не можуть вплинути на ціну. Тобто в вигідній ситуації опиняються як виробник, так і покупець. Перший швидко збуває продукцію, а другий купує її за вигідною ціною.
“Нам вдалося вижити “паразитів” з ринку овочів, фруктів та іншої сільгосппродукції, створивши оптові ринки сільгосппродукції. Наступним кроком буде знищення спекулянтів на ринку молока. Мінагрополітики протягом декількох років створить заготівельно-збутову мережу в рамках ініціативи “Рідне село”. Селяни будуть продавати молоко за вищою ціною, а жителі міст – купувати його, витрачаючи набагато менше коштів”, – резюмував глава МінАП.
Нагадаємо, Антимонопольний комітет (АМКУ) звинуватив великих продуктових рітейлерів у необгрунтованому підвищенні цін на продукти харчування. Зокрема, 18 найбільших торговельних мереж підозрюються в тому, що вимагали від постачальників оплату додаткових послуг та відстрочувати платежі за товар.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас