ЗМІ: Японія зажадала від Росії скасувати утилізаційний збір на авто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Японія зажадала від Росії скасувати утилізаційний збір на авто

Світ
859
Японія подала до Світової організації скаргу на введений в Росії утилізаційного збору, приєднавшись до аналогічних претензіях Євросоюзу.
Як повідомляють РИА-Новости з посиланням на джерело, близьке до переговорів з даного питання, Японію підтримали Україна, Китай, США і Туреччина.
На думку Токіо, такі заходи суперечать основним положенням, відповідно до яких організовується торгівля між членами СОТ.
Російська влада позиціонує утилізаційний збір як екологічну міру, заявляючи про плани направляти зібрані кошти на розробку технологій з переробки відходів автомобільної промисловості. Японія, однак, розцінює його як протекціоністську міру, спрямовану на захист автомобільного ринку Митного союзу від імпортної продукції.
Японська влада підкреслює, що компанії, які зобов’язалися утилізувати відходи самі, звільняються від збору, але такі послаблення надаються тільки компаніям, зареєстрованим на території Росії, Білорусії чи Казахстану.
Якщо Росія після цих скарг не почне переговори протягом 60 днів, Євросоюз і Японія зможуть попросити СОТ змусити Москву змінити правила стягнення мит або застосувати до неї торгові санкції.
Як повідомлялося раніше, Європейський союз на початку липня подав до суду Світової організації позов проти Російської Федерації з приводу утилізаційного збору на автомобілі. США вже заявляли про свій намір приєднатися до позову.
Раніше повідомлялося про те, що Росія планує ввести торгові санкції щодо українських шоколаду, вугілля і скла в зв’язку з введенням Україною ввізного мита на імпортні авто.
Також відзначимо, що 4 липня Верховна Рада України також ухвалила закон про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Парламент вирішив обкласти податком їх імпортерів, а також виробників, крім тих, хто бере на себе зобов’язання забезпечити утилізацію автомобілів і включений до відповідного реєстру.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас