Експерт: Україна програє "війну" в кіберпросторі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Україна програє "війну" в кіберпросторі

Світ
2474
Україна дедалі частіше стає жертвою у кіберпросторі. Про це заявив засновник порталу про маркетинг, піар та комунікації в інтернеті Watcher.com.ua Максим Саваневський.
“Варто розділяти хакерів-аматорів, а також тих, хто працює на спецслужби для отримання певної інформації. Зараз відбувається «холодна війна» в кіберпросторі, тобто країни воюють, зламуюючи системи, намагаючись знайти таємну інформацію. Україна, на жаль, в цій ситуації, як правило, стає жертвою. Принаймні жодного прикладу не чув, щоб звинувачували українських хакерів, що вони це роблять на користь держави», – зауважив він.
Втім, Саваневський нагадує, що українських хакерів дедалі частіше звинувачують у кіберзлочинності.
«Україна є одним зі світових лідерів щодо наявності злочинних кіберугрупувань. За останні роки кількість таких українців суттєво зросла. Раніше часто говорили про російських хакерів, тепер, мені здається, українці їх «переплюнули», – зазначив він.
Нагадаємо, за результатами дослідження «Лабораторії Касперського» Україна посіла 17-те місце в списку країн з найвищим відсотком комп’ютерних атак.
У березні вона стала четвертою серед країн світу, з території яких здійснюється найбільше кібератак.
Водночас, як повідомлялося, в 2012 році в Україні з особистих рахунків фізичних осіб зникло 11,4 млн грн. в результаті шахрайських операцій в інтернеті.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас