ЗМІ: Контроль банками США сировинних активів несе в собі ризики для фінансової системи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Контроль банками США сировинних активів несе в собі ризики для фінансової системи

Світ
229
Контроль американськими банками нафтопроводів, металосховищ та інших активів у сировинній сфері несе в собі істотний ризик для фінансової системи США, а також додаткові витрати для компаній і споживачів, свідчать результати слухань у підкомітеті сенатського комітету з банківського сектору, сфері житла та міської політики.
Слухання з цього питання пройшли на тлі зростаючого інтересу регуляторів та експертів до ролі банків на сировинних ринках і спроб оцінити, якою мірою діяльність фінкомпаній у цій сфері може сприяти підвищенню вартості сировини для виробників і споживачів, пише газета The New York Times.
Газета досліджувала операції металосховищ, частково контрольованих Goldman Sachs, і виявила, що тактика банку в цій сфері, як і інших фінансових компаній, сприяла підвищенню цін на алюміній, що в кінцевому підсумку коштувало споживачам мільярди доларів.
В даний час інформацію з цього питання перевіряє американська Комісія з термінової ф’ючерсної торгівлі сировинними товарами (CFTC).
На думку експертів, що брали участь в сенатських слуханнях, той факт, що найбільші фінінститути США контролюють підрозділи, що займаються зберіганням і транспортуванням великих обсягів металів, нафти та інших видів сировини, тягне за собою серйозні ризики для фінансової системи країни.
Наявність у таких підрозділів непублічної інформації про запаси сировини і обсяги постачань може давати банкам несправедливу перевагу на фінансових ринках, зазначають вони.
Представники фінансової галузі не брали участь у слуханнях, проте Goldman Sachs прокоментував свою роль на ринку алюмінію. У повідомленні, опублікованому на сайті Goldman, говориться, що факт приналежності банку металосховищ не впливає на вартість алюмінію, оскільки через них проходить лише 5% металу, використовуваного виробничими підприємствами.
Goldman контролює 27 товарних складів в Детройті, використовуваних для зберігання алюмінію.
Банк відзначає, що вартість алюмінію в даний час на 40% нижче, ніж у 2006 році. У період фінансової кризи, запаси металу на складах зросли більш ніж утричі на тлі слабкого споживчого попиту.
Тим часом, NYT виявила, що затягнутий процес руху алюмінію всередині складських приміщень, що належать підрозділу Goldman, подовжує час знаходження металу на складі і, відповідно, підвищує премію до його ціни. Період отримання запасів зі складів збільшився за три роки з моменту придбання цього бізнесу Goldman до більше 16 місяців з шести тижнів.
Лондонська біржа металів, що встановлює правила діяльності металосховищ, визнає наявність проблеми тривалості перебування металів на складах, відзначаючи, що вона працює спільно з представниками галузі над вирішенням цієї проблеми.
Goldman Sachs став лідером за обсягом операцій з сировиною серед найбільших світових банків торік, друге місце зайняв JPMorgan.
Виручка 10 найбільших банків Уолл-стріт від операцій з сировиною, включаючи як фізичне постачання сировини, так і торгівлю контрактами на сировинні товари, в 2012 році склала близько $ 6 млрд, свідчать дані аналітичної компанії Coalition.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас