Банки єврозони пом'якшили вимоги до клієнтів при видачі споживчих кредитів - ЄЦБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки єврозони пом'якшили вимоги до клієнтів при видачі споживчих кредитів - ЄЦБ

Кредит&Депозит
204
Банки єврозони послабили свої вимоги до клієнтів при видачі споживчих кредитів в другому кварталі поточного року – вперше з кінця 2007 року, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на Європейський центральний банк (ЄЦБ).
Індикатор вимог до позичальників при споживчому кредитуванні вказав на їх ослаблення в другому кварталі, тоді як жорсткість стандартів іпотечного кредитування в другому кварталі 2013 року виявилася менш різкою, ніж у попередні три місяці. У корпоративному кредитуванні вимоги до позичальників у квітні-червні залишилися на рівні першого кварталу 2013 року.
Доступ банків до фінансування покращився у всіх категоріях за минулий квартал, оскільки негативний вплив боргової кризи незначно ослаб, відзначили аналітики Європейського Центробанку. У той же час, самі банки в окремих випадках підвищили стандарти кредитування у відповідь на нові дії регуляторів і вимоги щодо достатності власного капіталу.
Падіння попиту на корпоративні кредити в квітні-червні сповільнилося “помірно”, а у випадку з іпотечними кредитами – “значно”.
У третьому кварталі попит на кредити продовжить знижуватися, прогнозують опитані ЄЦБ банки.
У червні голова ЄЦБ Маріо Драгі пообіцяв залишити базову процентну ставку на рекордно низькому рівні на тривалий термін, оскільки інфляція в регіоні знаходиться нижче запланованого рівня, прогноз зростання економіки залишається стриманим, а обсяги кредитування населення постійно знижуються.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас