Росія рахує гроші перед чемпіонатом світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія рахує гроші перед чемпіонатом світу

Світ
1028
Чемпіонат світу з футболу в Росії відбудеться вже через п’ять років, а через чотири пройде його генеральна репетиція – Кубок Конфедерацій. У квітні американське агентство Standard&Poor’s звернуло увагу, що для дотримання встановлених графіків ФІФА сім стадіонів потребуватимуть додаткових витрат. Місяцем раніше прем’єр Дмитро Медведєв представив проект програми «Розвиток фізичної культури і спорту», в якій заявлена мета подвоєння числа професійних спортсменів. Уряд має намір надавати їм підтримку, зокрема, забезпечуючи роботою в державних відомствах.
На організацію чемпіонату була передбачена сума в 664 мільярда рублів, з яких 226 мільярдів мають надійти з позабюджетних джерел. Щоб здійснити всі заплановані інвестиції знадобиться ще 250 мільярдів, проте місцева влада зможе знайти максимум 100, тому зараз розробляються спеціальні закони, які полегшать участь приватного капіталу в пов’язаних з ЧС інвестиціях.
Найбільше проблем з підготовкою до чемпіонату в Нижньому Новгороді, Самарі, Єкатеринбурзі, Ростові-на-Дону, Волгограді, Саранську і Калінінграді. Влада намагається замовчати, що під загрозою зриву опинилося також будівництво санкт-петербурзького об’єкта, який повинен стати символом турніру. Стадіон зводиться на острові, а його проект особисто затверджували Медведєв і Путін, проте, на випадок, якщо арена не буде готова в строк, вже підготовлений запасний варіант. Туманними залишаються плани щодо московських «Лужників». Відомо, що там пройде фінал, проте зараз об’єкт не відповідає вимогам організаторів. Наприкінці минулого року говорилося про знесення стадіону та будівництві на його місці сучасної арени, яка була б гідна кращого чемпіонату світу в історії.
Величезною проблемою виявилися також великі відстані між містами, де пройдуть матчі. Організатори сподівалися, що розподіл чемпіонату між кількома регіонами дозволить пожвавити економічне життя всієї країни, а від організації турніру виграє 70% російського населення. Віддаленість міст-господарів один від одного (наприклад, Калінінград і Єкатеринбург розділяє більше трьох тисяч кілометрів) змусила задуматися, чи має сенс інвестувати в залізничну інфраструктуру. Приклад ЧС в ПАР показав, що ні: там було побудовано кілька відрізків швидкісної залізниці, але журналісти і вболівальники обирали в основному авіатранспорт.
Зараз 1800 кілометрів, що розділяють Москву і Єкатеринбург, можна подолати за 28 годин, а два роки тому російська сторона обіцяла, що завдяки високошвидкісної залізничної гілці час у дорозі скоротиться до восьми. Проїзд для вболівальників передбачалося зробити безкоштовними і видавати квитки власникам квитків на матчі чемпіонату. Росіяни недооцінюють також проблему часових поясів. Хоча на думку фахівців, футболістам для перебудови у функціонуванні організму потрібно буде кожного разу до п’яти днів, господарі майбутнього чемпіонату задають питання, чи потрібен такий же довгий відпочинок після перельоту з Риму до Лісабона. (Турнір пройде в трьох часових поясах, але відстані між окремими містами можна порівняти з віддаленістю один від одного деяких європейських столиць.)
Весь бюджет проведення чемпіонату оцінюється зараз в суму 16 мільярдів євро, однак російське керівництво припускає, що ця цифра може ще збільшитися. У Росії є досвід підготовки масштабних заходів. Сочинська Олімпіада майбутнього року обійдеться в 36 мільярдів євро: ще ніхто раніше не витрачав таких грошей на підготовку до однієї спортивної події. Сочі покликані стати демонстрацією російських можливостей, а чемпіонат з футболу – оживити всю країну і показати, що росіянам незнайомі фінансові обмеження. Одночасно ведеться підготовка збірної, щоб вона могла дійти хоча б до півфіналу.
Міністр спорту Віталій Мутко налаштований оптимістично і отримує від влади все, про що просить. Велике значення надає чемпіонату й Володимир Путін. Щоб уникнути відхилень від плану і затримок змінюються закони і впроваджуються програми контролю над роботами. Тим часом здача футбольних стадіонів намічена тільки на 2017 рік.
Міхал Колодзейчік, “Rzeczpospolita”, Польша
За матеріалами:
ИноСМИ.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас