Загальна капіталізація банків США вдвічі перевищує вартість сировинних компаній БРІК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Загальна капіталізація банків США вдвічі перевищує вартість сировинних компаній БРІК

Світ
460
Зміщення пріоритетів на світових фондових ринках, що спостерігалося останніми роками, посилилося в 2013 році, в результаті чого розрив ринкової капіталізації найбільших банків США і сировинних компаній країн з економікою, що розвивається, різко розширився.
П’ять років тому, за лічені тижні до банкрутства Lehman Brothers, сукупна вартість найбільших банків США була меншою від капіталізації виробників сировини і матеріалів з країн БРІК – Бразилії, Росії, Індії та Китаю.
Однак, за підрахунками FT, до кінця минулого тижня американські банки досягли загальної капіталізації понад $ 1 трлн вперше з листопада 2007 року і перевершили за цим показником сировинні компанії БРІК, що коштують близько $ 432 млрд, більш ніж удвічі.
На початок року вартість банків США лише в 1,5 рази перевищувала вартість ресурсних компаній БРІК.
Bank of America Merrill Lynch порахував минулого тижня, що капіталізація разом узятих Wells Fargo і JPMorgan, двох найбільших фінансових організацій США, становила $ 440 млрд, що було більше вартості всіх провідних сировинних концернів БРІК ($ 420 млрд, дані BofA).
До списку виробників сировинних товарів і матеріалів з країн БРІК входять такі гіганти, як ВАТ “Роснафта” (РТС: ROSN), бразильська нафтогазова держкорпорація Petrobras і найбільший експортер залізної руди у світі – бразильська Vale SA. Цей сектор в останні місяці страждає через зниження цін на золото та інші види сировини, а також зростання собівартості виробництва енергоносіїв.
“Новина про те, що ситуація в банківській системі США поліпшується, є сприятливою для всього світу. Вона дозволяє припустити поліпшення в економіці США, особливо на ринку нерухомості”, – вважає головний інвестиційний “стратег” BofA Майкл Хартнетт.
Разом з тим відновлення ринкової значущості американських банків викликає занепокоєння про повернення до світу до кризи 2008 року, в якому зростання світової економіки забезпечувалося не завжди безпечним збільшенням кредитних портфелів.
“Широкий потік ліквідності приховує гострі камені. Як тільки потік схлине, вони розкриються, – вважає головний економіст компанії з управління інвестиціями Hermes Ніл Вільямс. – Ринки бояться цього, і країнам, що розвиваються, доводиться приймати на себе основний удар”.
З початку 2013 року фондовий індекс країн, що розвиваються (MSCI Emerging) обвалився на 9,6%, тоді як основний індекс США Standard&Poor’s 500 підскочив на 27%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас