США створили унікального людиноподібного робота (ФОТО, ВІДЕО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США створили унікального людиноподібного робота (ФОТО, ВІДЕО)

Технології&Авто
4973
Остання розробка інженерів з компанії Boston Dynamics – робот Atlas (або Agile Anthropomorphic Robot) – дуже схожий на “Термінатора”. Але є одна принципова відмінність: Atlas – робот мирний і завойовувати весь світ не збирається. Навпаки, він буде рятувати людей та допомагати їм, виконуючи важку роботу, яка не під силу навіть самим тренованим професіоналам. У число його обов’язків входитиме робота з аваріями на ядерних реакторах, усунення витоків нафти і гасіння великих пожеж.
Нагадаємо, що працівники компанії Boston Dynamics вже встигли заявити про себе як про прекрасних робототехніків. Раніше вони створили чотириногого робота-гепарда, робомула і знаменитого BigDog, яким зацікавився Військово-морський флот США. Втім, і Atlas не створено з нуля: він є вдосконаленою моделлю двоногого робота PETMAN, який призначався для тестування засобів індивідуального захисту.
Робот Atlas володіє значними розмірами. Його зріст становить 188 сантиметрів, а вага – майже 150 кілограмів. При цьому він гнучкий, як гімнаст: завдяки 28 суглобам з гідравлічними приводами він потенційно здатний на такі трюки, які людина навряд чи виконає. Atlas може не тільки з легкістю переносити важкі предмети і розвивати високу швидкість, але і балансувати на нерівній поверхні і при бічних ударах. У його голові розташований лазерний далекомір (лідар) і система камер, які разом допомагають роботу складати тривимірну карту місцевості.
У машини-рятувальника, правда, є й недоліки. Головні з них – це велике споживання енергії і робота від кабелю. Як вирішити цю проблему, вирішуватимуть учасники конкурсу робототехніки американського Агентства з перспективних оборонних науково-дослідних розробок (DARPA Robotics Challenge).
США створили унікального людиноподібного робота (ФОТО, ВІДЕО)
“Ідея створення такого конкурсу прийшла до нас після того, як світ облетіла новина про катастрофу на АЕС “Фукусіма”. Тоді наше агентство відправило на місце аварії кілька колісних роботів, але від них було мало користі. Вони не вміли об’їжджати перешкоди і виконувати складні завдання. Нам відчайдушно хотілося допомогти, але ми майже нічого не змогли зробити”, – розповів керівник програми Гілл Пратт (Gill Pratt).
Довгий час створення роботів, схожих на людей, вважалося поганою ідеєю. Як правило, вони нестійкі, слабкі, мають труднощі з подоланням перешкод і виконанням складних багатоетапних завдань. “Ряд новітніх технологій виправив це упередження: гідравлічні приводи, лідар та інше обладнання робота Atlas роблять його одним з найдосконаліших людиноподібних роботів сучасності”, – говорить Пратт.
США створили унікального людиноподібного робота (ФОТО, ВІДЕО)
У конкурсі робототехніки DARPA братимуть участі кілька команд інженерів з комерційних компаній та університетів. Кожна команда учасників отримає по прототипу робота Atlas в тому вигляді, в якому його можна побачити сьогодні. Інженери повинні будуть самостійно придумати модифікації для машини. На розробку “мізків” для робота у вчених є трохи менше півроку: перший етап конкурсу пройде в грудні 2013-го.
“Це приголомшлива машина. Для нас було справжнім задоволенням просто доторкнутися до робота Atlas і великою честю стати учасниками цього конкурсу”, – заявив лідер однієї з команд Сет Теллер (Seth Teller), професор Массачусетського технологічного інституту.
США створили унікального людиноподібного робота (ФОТО, ВІДЕО)
Після того як учасники завершать роботу над своїми модифікаціями нового робота, пройде перший етап випробувань. Представлені машини повинні будуть виконати ряд складних завдань в умовах, що імітують стіни атомної електростанції (на кшталт “Фукусіми”). Роботи повинні будуть продемонструвати здатність долати довгі дистанції, дертися вгору і вниз, обходити раптово виникаючі перешкоди, нести важкі предмети і багато іншого. Команда Теллера, наприклад, придумала наступну стратегію: людина, яка дистанційно керує роботом, буде розбивати складне завдання на кілька маленьких етапів, що значно спростить роботу як оператору, так і самій машині.
Якщо Atlas продемонструє свої здібності до роботи на місці катастроф і аварій, то згодом йому можна буде довірити і більш відповідальну роботу. “Він, звичайно ж, великий і важкий, але ми думаємо, що такі роботи ідеально підійдуть для турботи про інвалідів, людей похилого віку людей і дітей. Це не менш важлива робота, ніж рятувальні операції та гасіння пожеж”, – підсумував Теллер.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас