Експерти: ФРС почне скорочення QE у вересні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: ФРС почне скорочення QE у вересні

Казна та Політика
537
Все більше економістів вважають, що ФРС почне скорочувати обсяг викупу активів.
Рівно половина респондентів вважають, що згортання QE розпочнеться у вересні. У попередньому опитуванні таких було 44%. Однак, навіть незважаючи на зростання впевненості в недалекій зміні монетарної політики, прибутковості по десятирічним казначейським облігаціям продовжує знижуватися.
Така динаміка простежується, після того як Бен Бернанке заявив, що рішення регулятора залежатиме від макроекономічних даних, але в кожному разі підвищення ставок поки не передбачається.
Експерти вважають, що ринок просто переварив інформацію про можливе скорочення стимулів, звик до нових значень доходностей Treasuries і стабілізувався.
Жоден з опитаних Bloomberg економістів не очікує, що Федрезерв почне скорочувати обсяг викупу на найближчому засіданні 30-31 липня. При цьому більшість сходиться на думці, що коли цей процес почнеться, обсяг спочатку буде скорочений до $ 60 млрд.
Повне припинення викупу активів відбудеться в II кварталі 2014 р., вважають половина експертів, а 24% вважають, що ФРС піде з ринку тільки в кінця 2014 р.
Прибутковість по десятирічним казначейським облігаціям виросла станом на 8 липня до дворічного максимуму в 2,75%, зараз показник знаходиться вже нижче позначки 2,5%.
Обидва рази руху котирувань сприяла промову голови ФРС. Логічно припустити, що наступний сильний рух можна очікувати також після чергового виступу Бена Бернанке.
Наступна прес-конференція відбудеться після засідання FOMC 17-18 вересня. Тоді ж члени комітету опублікують свої економічні прогнози, на що і звернуть увагу інвестори. Адже Бернанке сказав: “Скорочення програми викупу активів може початися цього року, якщо статистика збігатиметься з тими прогнозами ФРС”.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас