Аль Капоне від інсайда — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Аль Капоне від інсайда

Світ
1412
Глава великого американського хедж-фонду Стівен Коен став фігурантом найгучнішої справи про інсайдерську торгівлю. Регулятору, який домагався цього з 2008 року, довелося піти на нестандартні заходи. «Це нагадує затримання Аль Капоне за несплату податків», – коментують учасники ринку.
Голова хедж-фонду США SAC Capital Стівен Коен (статок $ 9,3 млрд, 117-е місце в списку Forbes) став фігурантом найбільшої справи про інсайдерську торгівлю в США. Комісія з цінних паперів і бірж США (Securities and Exchange Commission, SEC) вважає, що він не проконтролював роботу двох портфельних менеджерів, які займалися інсайдерською торгівлею.
Це загрожує Коену штрафом і забороною на роботу в інвестиційному бізнесі.
SAC Capital управляє $ 15 млрд, з яких 60% складають гроші Коена і співробітників. Історія з інсайдом відноситься до 2008 року, коли портфельний менеджер дочірньої компанії CR Intrinsic Investors Меттью Мартома використовував відомості, отримані від колишнього професора неврології Мічиганського університету Сідні Гілмана, який брав участь у тестуванні нових ліків від хвороби Альцгеймера. Мартома вклав майже $ 700 млн на фармацевтичні компанії Wyeth і Elan, які займалися його розробкою. 17 липня 2008 Elan розіслала співробітникам звіт з грифом «таємно» про невдалі результати клінічного випробування. У той же день Мартома отримав цей документ від Гілмана по електронній пошті. 20 липня він написав Стівену Коену, що їм треба поговорити, і порадив позбутися цих акцій. З 21 по 28 липня хедж-фонд продав 10,5 млн акцій Elan (всі наявні у нього) і 7 млн ​​акцій Wyeth і відкрив короткі позиції на акції цих компаній. В кінці місяця були опубліковані результати невдалого тестування, акції Elan впали в ціні на 42%, Wyeth – на 12%.
SEC кілька років веде розслідування цієї історії. Мартома, що отримав за підсумками 2008 року $ 9,3 млн, у листопаді 2012 року був затриманий за звинуваченням в інсайдерській торгівлі. Через кілька днів його відпустили під заставу $ 5 млн.
Другий керуючий, за яким не догледів Коен, Майкл Штейнберг був затриманий у березні 2013 року. Йому пред’явлено звинувачення у використанні інсайдерської інформації про компанії Dell і Nvidia, на якій він заробив $ 1,4 млн.
Заборонені дії в цілому принесли фонду $ 275 млн, що стало найбільшою поки відомою інсайдерської махінацією. Коен не є фігурантом жодної з цих справ. У документах навіть уникали згадувати його прізвище, називаючи «власником».
SAC погодилася виплатити $ 616 млн компенсації, але відмовилася спростовувати або підтвердити свою провину. Коена все ще не звинувачують у інсайді. Комісія не стверджує, що він знав про те, що для прийняття рішень використовувалася незаконно отримана інформація – це необхідно довести для будь-якого звинувачення в інсайдерській торгівлі. «Ця справа розслідується вже багато місяців, – говорить партнер Dorsey & Whitney Том Горман агентству Bloomberg. – Очевидно, що у SEC немає доказів, щоб порушити справу про інсайд, інакше вона це зробила б». Дане обвинувачення зменшує тягар доведення для SEC, дозволяючи домогтися відсторонення Коена від справ.
«SEC хоче піти на нестандартний хід, в той же час не бажаючи зайти надто далеко, – цитує Financial Times юриста Shulman, Rogers, Gandal, Pordy&Ecker Пола Х’ю Бернса. – Звинувачення в недостатньому контролі – це теж серйозне звинувачення, особливо для таких видних людей в індустрії, як Коен».
«Вони використовують тактику затримання Аль Капоне», – зауважує професор права Колумбійської юридичної школи Джон Коффі, згадуючи, що гангстера визнали винним в ухиленні від сплати податків.
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас