61% українців впевнені, що друге півріччя принесе їх компаніям хоча б невелике зростання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

61% українців впевнені, що друге півріччя принесе їх компаніям хоча б невелике зростання

Особисті фінанси
231
У кінці 2012 року дослідний центр кадрового порталу hh.ua поцікавився у “білих комірців”, чого ж вони чекають від майбутнього року. Прогнози були переважно тривожними. Але перші шість місяців 2013 показали: приводів для песимізму у офісних працівників виявилося менше, ніж можна було припускати. Тільки третина опитаних стверджують, що вірно передбачали події 2013-го року, а кожен другий зізнався, що так чи інакше помилявся у своїх прогнозах.
Основний привід для оптимізму офісних працівників полягає в тому, що похмурі прогнози про закриття бізнесів не стали реальністю. Наприкінці минулого року 48% опитаних говорили про прийдешнє зростанні компанії, 31% – про необхідність “утриматися на плаву”, а ще 23% співробітників передрікали тяжкі для роботодавця часи. Тут оптимісти виявилися праві: очікування щодо зростання компаній практично виправдалися. У червні 2013 тільки кожен десятий офісний співробітник зазначив, що бізнес почав скорочуватися, а 13% заявили про досить складний період для їх роботодавця. При цьому майже третина опитаних вважає, що компанія хоч і “втрималася на плаву”, але про розвиток мова не йде.
Найбільш успішним період виявився для компаній у сферах інформаційних технологій та телекомунікацій, медицини, маркетингових та рекламних компаній. Для них початок 2013 року став часом активного зростання. Для компаній у сферах готельного і ресторанного бізнесу, виробництва та будівництва перше півріччя видалося не таким райдужним – кожен четвертий працівник зазначив, що його компанія насилу переживає цей період.
Офісні працівники з оптимізмом дивляться в майбутнє: 61% опитаних впевнені, що друге півріччя 2013 принесе їх компаніям хоча б невелике зростання. Не чекає від другого півріччя нічого хорошого тільки кожен п’ятий опитаний. Найбільш позитивними є прогнози аграріїв: понад 40% впевнені, що кінець 2013 року стане для них періодом активного росту. І це не дивно: український агросектор переживає підйом, це відзначають не лише працівники, а й роботодавці.
Ті, хто побоювався масових звільнень у 2013-му, теж зітхнули з полегшенням. Майже половина офісних співробітників в кінці 2012 року побоювалася за свої робочі місця. У червні 2013 на масштабні звільнення в компаніях вказали тільки 15% респондентів. Ще 16% опитаних говорили про оптимізацію штату, коли компанії утримують і розвивають важливих, ключових співробітників. Ще майже 50% працівників зазначили, що розмір штату їх компанії в 2013 році не змінився. А ось позитивні прогнози збулися: 14% опитаних упевнені, що штат їх компанії виріс.
Розширення штату відбулося в компаніях зі сфер інформаційних технологій, маркетингу і реклами. А ось у сфері банківських і фінансових послуг, страхування, а також виробництва довелося попрощатися з багатьма своїми співробітниками (46% і 34% працівників цих сфер відзначили, що були суттєві звільнення кадрів).
Найбільшою точністю володіли прогнози офісних працівників з приводу зарплати. Половина опитаних в кінці 2012 року виявляла впевненість у тому, що їх рівень зарплати в 2013 році залишиться колишнім. До кінця червня зарплата не змінилася у 56% офісних працівників. Прогнози щодо зростання зарплати потрапили в яблучко: зарплата зросла у 24% опитаних. А очікування, що стосуються зменшення зарплати, збулися навіть у більшому обсязі. За перше півріччя 2013 року зарплати зменшилася у кожного п’ятого. Більше за всіх постраждали працівники сфери послуг, будівництва та торгівлі. У той же час зарплата зросла майже у третини програмістів, маркетологів, рекламістів, а також працівників сфери консалтингу та медиків.
Що стосується зарплатних очікувань на друге півріччя 2013 року, то прогнози офісних працівників менш оптимістичні. Тих, хто сподівається на стабільність, стало на 10% менше; тих, хто очікує зниження доходів, – на 10% більше. Кількість оптимістів залишилося на тому ж рівні.
Найбільш оптимістично ж налаштовані представники готельного та ресторанного бізнесу та програмісти. Тут кожен третій вважає, що в другому півріччі 2013 року зарплата повинна обов’язково вирости.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас