Естонія відкинула ідею створення єдиної балтійської армії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Естонія відкинула ідею створення єдиної балтійської армії

Світ
220
Міністр оборони Естонії Урмас Рейнсалу розкритикував ідею об’єднання збройних сил країн Балтії, яку днями висловив президент Латвії Андріс Берзіньш.
«Що стосується утворення єдиної армії, то це я реалістичним не вважаю, тому що у кожної держави свої сили оборони, кожна держава розвиває їх сама, і ця самостійність не перешкоджає втіленню в життя оборонних планів НАТО», – заявив міністр, додавши, що владі Латвії та Литви необхідно збільшити витрати на оборону.
«Якщо подивитися на Росію, то вона за останні чотири роки подвоїла озброєння, і постійні розвідувальні польоти поблизу повітряного простору НАТО, і останнє порушення повітряного кордону Естонії – все говорить про те, що оборону потрібно розвивати», – резюмував Рейнсалу.
Пропозиція про створення єдиних збройних сил Латвії, Литви та Естонії Берзіньш висловив 20 липня у інтерв’ю агентству BNS. Він підкреслив, що кожній країні окремо немає сенсу вкладати великі гроші в оборону. Набагато ефективніше, за словами латвійського лідера, була б консолідація збройних сил. «Якщо льотчики можуть прилітати з різних країн і охороняти весь повітряний простір країн Балтії, то чому не можна об’єднатися і в цій галузі?», – Задався питанням він.
Берзіньш додав, що офіцери трьох армій навчаються спільно, тому «у них єдина якість освіти і єдине розуміння того, що відбувається». Президент нагадав також, що Латвія зобов’язалася збільшити до 2020 року військовий бюджет до двох відсотків від ВВП, однак «відразу цього досягти не вийде» (в останні роки через кризу витрати на оборону в республіці скоротилися вдвічі, через що представники інших країн -членів НАТО неодноразово критикували місцеву владу).
Згідно з доповіддю про обороноздатність прибалтійських держав, яка була представлена минулої осені, Латвія володіє найменшими можливостями для протистояння зовнішнім загрозам. Сама боєздатна армія – у Естонії.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас