Восени можуть прийняти закон про введення збору в ПФ з готівкових валютообмінних операцій, - джерело — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Восени можуть прийняти закон про введення збору в ПФ з готівкових валютообмінних операцій, - джерело

Валюта
6723
У Верховній Раді ведеться робота з підготовки законопроекту про обкладення збором до Пенсійного фонду готівкових валютообмінних операцій. Про це повідомило джерело в апараті ВР.
За словами джерела, цю норму пропонується ввести з 1 січня 2014 р. Надалі будуть звільнені від сплати збору всі валютообмінні операції, пов’язані з погашенням та виплатою відсотків по банківських депозитах, а також приватні валютні перекази фізосіб. Також не буде утримуватися податок з валюти, при погашенні валютних кредитів фізосіб.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко переконаний, що операції з купівлі-продажу готівкової валюти обов’язково повинні обкладатися податком. «Це пов’язано, насамперед, з тим, щоб зменшити частку доларизації економіки України і найголовніше – зменшити тіньову економіку, яка активно використовує готівкову валюту для своїх незаконних операцій», – підкреслив експерт, нагадавши, що в парламенті вже є законопроект, що пропонує уставити збір до ПФ при проведенні операцій з безготівковою валютою в розмірі 10%.
10% податку – це компромісне рішення, підкреслив Охріменко, оскільки минулого року уряд пропонував ввести аналогічний збір на рівні 15%.
Охріменко переконаний, що новація не зачепить українців, оскільки від сплати податку будуть звільнені операції фізосіб за банківськими валютними депозитами і операції з перерахування приватних переказів з-за кордону і за кордон. «Податок фактично будуть платити тільки ті особи, які користуються готівковою валютою, тому що саме готівкова валюта несе найбільшу загрозу для економіки України, оскільки вона задіюється для сумнівних операцій на тіньовому валютному ринку», – сказав аналітик.
Він також вважає логічним надання перехідного періоду до 1 січня 2014.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас