США будують розвідувальний центр у Німеччині — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США будують розвідувальний центр у Німеччині

Світ
403
Військове командування США в Європі підтвердило факт будівництва нового розвідувального центру в місті Вісбаден на південному заході Німеччини.
Американські військові стверджують, що в центрі буде зібрана воєдино вся розвідувальна інформація тактичного і стратегічного характеру, яка може бути корисною для військ США, розміщених в Європі.
Будівництво центру, як очікується, завершиться до 2015 року. Тоді цей комплекс почне постачати критично важливу інформацію керівництву військової розвідки США в Європі, Африці та інших регіонах світу. У Пентагоні стверджують, що центр працюватиме у повній відповідності до законодавства.
Раніше Вашингтон заявляв про будівництво у Вісбадені центру стеження за електронними комунікаціями вартістю в € 124 млн.
Нагадаємо, наприкінці червня в Німеччині розгорівся скандал навколо публікації журналу Spiegel. Посилаючись на інформацію Едварда Сноудена про стеження американських спецслужб за поштою і телефонними переговорами німецьких громадян, журнал припустив, що єдине місце, звідки могла б здійснюватися така діяльність – це недобудований центр у Вісбадені. Крім того, після майже двотижневого мовчання мовчання шеф німецької розвідки BND Герхард Шиндлер оголосив, що в Вісбаденському центрі в числі інших будуть працювати і співробітники NSA – американської спецслужби, яка займається електронною розвідкою. Поки що невідомо, чи працюють вони зараз там.
За даними Spiegel, США не дозволяють німцям приймати будь-яку участь у будівництві центру. Навіть будівельні матеріали завозяться до Німеччини з США, а підрядниками на будівництві працюють виключно американські компанії.
Після публікації вкраденої Сноуденом інформації про те, що Німеччина – союзник США по НАТО – знаходиться під пильним наглядом американських спецслужб, німецька громадськість та ЗМІ зажадали пояснень від свого уряду. Канцлер ФРН Ангела Меркель, однак, лише розкритикувала США за стеження за союзниками.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас