В ЄС понад 50% виробників молока збиткові — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС понад 50% виробників молока збиткові

Аграрний ринок
352
У 2012 році в Європейському Союзі менше половини фермерів, що спеціалізуються на виробництві молока, були прибутковими. Ще невелика частина виробників балансує на межі рентабельності. Такі результати міжнародного порівняння витрат на виробництво молока, які були представлені на щорічному конгресі асоціації “Європейські молочні фермери”, який проходив у м. Фалькенберг (Швеція) з 26 по 28 червня поточного року. Про це повідомляє прес-служба “Українського клубу аграрного бізнесу”.
Ситуація з молочним бізнесом в ЄС досить складна. Всього 44% фермерів, що входять у міжнародне порівняння витрат виробництва, змогли торік генерувати доходи. “Тільки 27% виробників молока були прибутковими за рахунок власної підприємницької діяльності, інші 17% стали прибутковими за рахунок дотацій”, – стверджує Тарас Гагалюк, директор агентства AgriSurvey.
За словами експерта, в 2012 році в ЄС менші за розміром фермери показували кращі результати діяльності, ніж великі, оскільки у них було менше проблем із забезпеченням ресурсами виробництва, зокрема кормами, які, як відомо, подорожчали в зв’язку з торішнім неврожаєм зернових.
“Однак серед прибуткових фермерів більш привабливу довгострокову позицію займають саме великі виробники, адже вони залишаються прибутковими навіть при рівні ціни нижчому, ніж у дрібних фермерів. Так, середня ціна реалізації молока дрібними виробниками становила 33,6 євроцента за кілограм скоригованого по енергії молока, а великими фермерами – 31,5 євроцента/кг”, – зазначає Гагалюк.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас