9 найбільших страховиків названі системно важливими для світової економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

9 найбільших страховиків названі системно важливими для світової економіки

Світ
635
Рада фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB) назвав дев’ять страхових компаній мають ключове значення для функціонування глобальної фінансової системи.
Ці страховики можуть зіткнутися з посиленням регулювання і, можливо, більш високими вимогами до капіталу.
“Системно важливими” для глобальної економіки фінінститутами визнані германська Allianz, американські AIG, Prudential Financial і MetLife, британські Aviva і Prudential, французька Axa, італійська Assicurazioni Generali і китайська Ping An Insurance.
“Ми зробили важливий крок до ухвалення більш широких заходів для подолання ризиків, пов’язаних із системно важливими фінансовими інститутами, – заявив голова Банку Англії Марк Карні, який також очолює FSB. – З часом за цим кроком послідує прийняття суттєво сильнішої і повної регулятивної структури для всіх активних на міжнародному ринку страховиків”.
У Міжнародній асоціації страхового нагляду (International Association of Insurance Supervisors, IAIS) відзначають, що діяльність системно важливих для світової економіки страховиків буде більш жорстко контролюватися національними регуляторами.
Глобальні регулятори також планують вперше розробити вимоги до капіталу великих страховиків в 2013 році.
До 2019 року від цих компаній, можливо, буде потрібно мати “більш високу здатність поглинання збитків” – додатковий капітал крім мінімально необхідного, щоб застрахувати їх від несподіваних збитків, наприклад, на ринку деривативів, відзначають в IAIS.
Торік системно важливими фінінститутами були названі 28 глобальних банків, вимоги до капіталу яких були істотно підвищені. У FSB відзначають, що страховикам доведеться пройти через аналогічний процес.
Представники страхового сектора виступають проти введення відповідного регулювання, відзначаючи, що страховики відчували себе набагато краще в період фінансової кризи, ніж банки, і за державною допомогою була змушена звернутися лише AIG.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас