В Україні зафіксовано майже 20%-вий брак лікарів - МОЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні зафіксовано майже 20%-вий брак лікарів - МОЗ

Казна та Політика
2009
Показник укомплектованості лікарських посад по Україні становить 82%, заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.
“Як виглядає укомплектованість в цілому по Україні? Вона забезпечена на 82% по лікарських посадах. Щодо молодших медпрацівників ситуація дещо краща – майже 89%”, – повідомив директор департаменту роботи з персоналом, освіти і науки МОЗ Микола Осійчук на брифінгу в четвер у Києві.
Згідно зі статистикою, в Україні на 10 тис. населення працює 27,3 лікаря, у той час як у Євросоюзі, за словами М.Осійчука, ця цифра становить 33 лікарі на 10 тис. населення.
Як зазначив директор департаменту, найкраща ситуація з укомплектованістю вакантних посад медичної галузі – у західних областях. Гірше йдуть справи у східних та південних областях.
“Хороша ситуація на Західній Україні. У Львові є надлишок медичних кадрів. Менше 70% – це Південь і Схід”, – сказав він.
За даними МОЗ, показник укомплектованості медичними кадрами у Львівській області становить 100%, у Чернівецькій – 98%, в Івано-Франківській – 96%, у Закарпатській області – 92%.
При цьому М.Осійчук зазначив, що є брак медпрацівників у гірських районах Західної України.
За його словами, в Україні кількість стоматологів перевищує потребу в них.
“У нас стоматологів більше 100%, дерматологів – 91%. Не зовсім хороша ситуація у нас з патологоанатомами, онкологами, педіатрами, сімейними лікарями”, – підкреслив М.Осійчук.
У той же час він уточнив, що брак сімейних лікарів пов’язаний з щорічним збільшенням кількості відповідних робочих місць в рамках медреформи.
Крім того, директор департаменту зазначив, що в галузі працює майже 50 тис. лікарів пенсійного і глибоко пенсійного віку.
У цілому, за даними МОЗ, кількість працівників сфери охорони здоров’я (без урахування санітарно-епідеміологічної служби) в 2012 році склала 1 млн 22 тис. фахівців.
Як повідомляється в прес-релізі, розданому журналістам, в 2014 році планується збільшити державне замовлення у медичних вузах майже на 600 місць. У 2013 році держзамовлення на підготовку медиків становить 3,5 тис. місць.
Під час вступної кампанії 2013 року, яка стартувала 1 липня, 96,5 тис. абітурієнтів подали документи до медичних вузів (станом на 16 липня). Торік за всю вступну кампанію бажаючих вступити до медвузів було 91,1 тис.
Найбільше документів вступники подали у Національний медичний університет ім. О.Богомольця (Київ), Вінницький національний медичний університет ім. М.Пирогова, Харківський національний медичний університет, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас