Власники елітних особняків можуть уникнути податку на нерухомість в 2014 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Власники елітних особняків можуть уникнути податку на нерухомість в 2014 році

Казна та Політика
1060
Власники елітних будинків у котеджних містечках можуть уникнути податку на нерухомість, який вводиться в Україні з 2014 року.
Про це розповідає юрист, партнер податкової практики юрфірми ТІС Юлія Шапочка.
Значна частина елітних котеджів побудована на землях садових товариств з цільовим призначенням “садівництво”. “А значить, будинки на таких ділянках в документах реєструються як садові і податок з них платити не потрібно”, – зазначає юрист. Поки держава доведе в суді, що котедж – не садовий будиночок, може пройти багато часу.
Але і в такому випадку власники елітної нерухомості мають ще одну лазівку.
“Домовласник завжди може заявити і обгрунтувати, що його будинок є якщо не садовим, то дачним. Тобто, призначений для використання протягом року для заміського відпочинку. Така нерухомість може мати будь-який метраж і довільну архітектуру”, – зазначає юрист. За дачні будинки платити податок також не потрібно.
Ставка щорічного податку на нерухомість на Україні становить до 2,7% від мінімальної зарплати за квадратний метр залежно від площі. Точний розмір встановлюється місцевою владою для кожного населеного пункту. Площа до 120 кв. м для квартир і до 250 кв. м для будинків податком не обкладається. Також не оподатковуються садові та дачні будинки (але не більше одного об’єкта на одного платника), гуртожитки, житло багатодітних сімей, будівлі будинків сімейного типу.
За матеріалами:
Деловая Столица
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас