Королевська: Держпраці отримала дієвий механізм захисту українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Королевська: Держпраці отримала дієвий механізм захисту українців

Казна та Політика
947
Економічний вплив на недобросовісних роботодавців та кадрові агенції сприятиме захисту шукачів роботи. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська, коментуючи прийнятий Урядом Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.
«Дане рішення Уряду – черговий крок до легалізації ринку зайнятості, а отже і захисту людей. Це додатковий економічний механізм впливу на недобросовісних роботодавців та кадрові агенції, які безкарно порушують законодавство про зайнятість. Сьогодні Держпраці отримала дієвий інструмент захисту робітників і тих, хто шукає роботу», – сказала вона.
Зокрема, за словами Наталії Королевської, якщо кадрове або рекрутингове агентство буде всупереч законодавству брати плату з шукачів роботи, воно сплатить штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (в даний час це 11,5 тис. грн).
«Стягнення у розмірі 23 тис. грн. будуть застосовуватися до кадрових агентств, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий же штраф накладатиметься за аутсорсинг всередині країни без дозволу. Зокрема, сьогодні механізмом аутсорсингу користуються деякі підприємства ГМК: звільняють своїх співробітників і замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їх співробітникам належних соціальних гарантій», – сказала вона.
Також Міністр зазначила, що штрафи накладатимуться на роботодавців-порушників встановленого порядку подання звітів про заплановане масове вивільнення працівників. Дані санкції також будуть застосовуватися до роботодавців, які не дотримуватимуться квот з працевлаштування інвалідів та інших категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Всі стягнення буде накладати Державна інспекція України з питань праці.
«Якщо інспектор під час перевірки підприємства виявить факти порушень законодавства, він складає відповідний акт. На підставі акта буде прийматися рішення про стягнення штрафу. Введення таких санкцій дозволить нам суттєво зменшити кількість порушень на ринку праці і зробить його більш прозорим», – підсумувала Наталія Королевська.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас