Українці найменше довіряють Верховній Раді — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці найменше довіряють Верховній Раді

Особисті фінанси
228
За результатами опитування Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” і соціологічної служби Центру Разумкова, в українському суспільстві тільки три соціальні інституту користуються довірою громадян.
Українці довіряють церкві, де баланс довіри-недовіри становить +50%, ЗМІ (+24,5%) і Збройним силам України (11%).
Всі інші соціальні інститути мають негативний баланс довіри-недовіри: Верховна Рада України (-60%), суди (-56%), політичні партії (-52%), уряд (-49%), міліція (-47%), банки (-44%), прокуратура (-43%), Президент України (-43%), Конституційний суд (-38%), Служба безпеки України (-14%), місцева влада (-5%).
При цьому опитування продемонструвало, що близько половини населення вважає, що Україні необхідні нові політичні лідери. “Ця думка переважає у жителів Західного (57%) і Східного (52%) регіонів, а також у виборців Всеукраїнського об’єднання “Свобода” – 62%, та політичної партії “УДАР” 61%”, – зазначила на презентації опитування директор Фонду “Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва” Ірина Бекешкіна.
За результатами опитування, нові політичні лідери повинні відрізнятися від попередників в першу чергу чесністю (50%), некорумпованістю (48%) і готовністю насправді захищати інтереси простих громадян (48%).
На думку абсолютної більшості опитаного населення, такі лідери повинні діяти виключно в межах закону, за принципом “закон – один для всіх” (83%).
Крім того, за інформацією соціологів, 41% населення вважає, що пересічний громадянин ніяк не може вплинути на рішення влади. Найбільш дієвими механізмами такого впливу були визнані вибори Президента України (37%) і вибори до Верховної Ради (30%).
Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного інститутом соціології НАН України, лише 1% українців повністю довіряє міліції.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас