Причина продажу українцями доларів - високі гривневі ставки, упевнений банкір


Причина продажу українцями доларів - високі гривневі ставки, упевнений банкір

Відпускний період не є основною причиною зниження інтересу населення до валюти. На позитивне сальдо купівлі-продажу громадянами доларів і євро набагато більше вплинули посилення правил резервування валюти Національним банком, а також високі гривневі процентні ставки. Таку думку висловив заступник голови правління ПАТ «КБ «ПІВДЕНКОМБАНК» Олександр Коробко.
 
За словами експерта, на сьогоднішній день банки відзначають стрімке зростання гривневих депозитів. «За перше півріччя поточного року депозити в гривні росли в півтора рази швидше, ніж роком раніше, тоді як валютні заощадження з початку року практично не збільшилися», – зазначає А. Коробко. Крім того, додає банкір, на тлі поступового зниження потреб у погашенні валютних кредитів, під які частково купувалася валюта, за останні 4 роки відбулося безпрецедентне накопичення валюти українцями.
 
Заступник голови «ПІВДЕНКОМБАНКУ» також додав, що подальший розвиток ситуації залежатиме від бажання НБУ і далі підтримувати курс як регуляторними, так і традиційними методами інтервенцій. «Сьогодні у такої політики є очевидні плюси. Наприклад, у порівнянні з минулим роком зменшився торговий дефіцит по товарах, знизився попит населення на валюту», – говорить А. Коробко.
 
Втім, за його словами, залишаються ризики зростання курсового тиску. «По-перше, через пікові виплати за зовнішнім боргом у поточному році, по-друге, гривнева грошова маса за перше півріччя росла в 2 рази швидше, ніж у попередньому році, частково завдяки більш активній купівлю ОВДП в портфель НБУ. І все вищеперелічене може до кінця року спровокувати сплеск купівлі валюти населенням. Однак, при поновленні співпраці з МВФ і жорстких регуляторних обмеженнях НБУ, ці ризики будуть мінімізовані», – резюмував банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:ПІВДЕНКОМБАНК ФДРУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua