Москва виступила проти створення антарктичних заповідників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Москва виступила проти створення антарктичних заповідників

Світ
672
Москва поставила під сумнів правомочність Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики у створенні заповідних зон. Екологи кажуть про упущену унікальну можливість стати на захист Антарктики.
Росія в черговий раз виступила проти створення двох найбільших у світі морських заповідних зон в Антарктиці. У ході позачергового засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ), яке проходило в німецькому Бремергафені, Росія у вівторок, 16 липня, відмовилася обговорювати це питання. Москва поставила під сумнів правомочність міжурядової організації Антарктичного Альянсу.
Рішення про створення заповідних зон в Антарктиці не було прийняте і минулої осені. Тоді згоди не вдалося досягти також через заперечення Росії, яку підтримали Україна та Китай.
Всі три країни побоювалися введення жорстких обмежень у рибальстві через створення заповідників. У Антарктичному Альянсі, який об’єднує провідні екологічні та природоохоронні організації, з великим жалем поставилися до рішення Москви, підкресливши, що цього разу була упущена “єдина можливість” стати на захист Антарктики. У вівторок в рамках дводенної зустрічі у Бремергафені повинні були бути вирішені технічні питання щодо створення заповідних зон. “На засідання, засноване на довірчих переговорах, прийшли всі члени Комісії – за винятком Росії”, – пояснив керівник Альянсу Антарктичного Океану Стів Кемпбелл.
Зі свого боку керівник програми по збереженню біорізноманіття Всесвітнього фонду дикої природи Володимир Кревер заявив, що на минулому засіданні комісії Росія поставила ряд питань щодо доцільності створення заповідних зон в Антарктиці.
За матеріалами:
cybersecurity.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас