У липні-листопаді Україна має повернути МВФ 2,9 млрд дол - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У липні-листопаді Україна має повернути МВФ 2,9 млрд дол - експерти

Казна та Політика
1059
Очікування Національного банку України щодо збереження золотовалютних резервів на поточному рівні до кінця року нереалістичні, вважають експерти.
Як прокоментував керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій в аналітичному огляді, прогнози представника Нацбанку Сергія Ніколайчука щодо збереження золотовалютних резервів НБУ на поточному рівні до кінця року не реалістичні.
«У липні-листопаді Україна має повернути МВФ 2,9 млрд дол. Також Мінфін має погасити розміщені на внутрішньому ринку облігації, номіновані в інвалюті, на 1,4 млрд дол. Крім того, очікується підвищення імпорту природного газу, що підвищить торговельний дефіцит в осінні місяці», – прогнозує експерт. За його словами, в умовах, що склалися збереження резервів на незнижуваному рівні можливе тільки при екстреному притягнення українським урядом фондування від МВФ або за допомогою розміщення євробондів. «Ми очікуємо зниження золотовалютних резервів до рівня 20,1 млрд. дол до кінця року, з урахуванням того, що ми не бачимо прогресу в переговорах з МВФ і у зв’язку з відсутністю розміщення євробондів Мінфіном вже три місяці поспіль», – прогнозує Паращій.
Як прокоментував керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times» Ерік Найман, дефіцит торгового балансу України за підсумками 2013 року буде на рівні 8 млрд дол. «Прямі іноземні інвестиції та надходження від гастарбайтерів в сумі складуть близько 10 млрд дол, і з лишком перекриють цей дефіцит», – прогнозує експерт. За його словами, залишається невирішеним питання зовнішніх боргів, і якщо зовнішні ринки так і залишаться закритими для успішних розміщень єврооблігацій для України та українських емітентів, не буде отриманий новий кредит МВФ або знайдуться інші джерела для залучення зовнішніх кредитів, тоді неминуче подальше скорочення валютних резервів НБУ.
«До початку 2014 роки вони (резерви) можуть скоротитися до 20-22 млрд дол. Це не критично. Але ж і в 2014 році Україну чекають великі погашення», – прогнозує Найман.
Як повідомлялося, Національний банк України прогнозує позитивне сальдо платіжного балансу України за підсумками 2013 року, на відміну від попередніх двох років. За словами заступника директора генерального економічного департаменту НБУ Сергія Ніколайчука, дефіцит поточного рахунку за підсумками року знизиться на 1,5-2% ВВП і досягне рівня 3-4% ВВП, в результаті чого профіцит фінансового рахунку перекриє дефіцит поточного рахунку. Також Ніколайчук спрогнозував збереження золотовалютних резервів Нацбанку на поточному рівні до кінця року, оскільки основна маса платежів за зовнішніми зобов’язаннями припадала на перше півріччя.
Профіцит платіжного балансу України в січні-травні 2013 року склав 3,262 млрд дол, що в 7,7 рази більше також профіциту за підсумками січня-травня минулого року (422 млн дол). Дефіцит поточного рахунку в січні-травні 2013 року порівняно з аналогічним періодом 2012 року скоротився на 27,61% – до 3,063 млрд дол. Профіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій у січні-травні поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року виріс на 35,93% – до 6,325 млрд дол.
Дефіцит платіжного балансу України за підсумками 2012 року збільшився в 1,7 рази в порівнянні з 2011 роком – до 4,174 млрд дол.
Золотовалютні резерви Національного банку України (НБУ) у червні знизилися на 5,7%, або на 1,397 млрд дол, з початку 2013 року – на 5,7%, або на 1,402 млрд дол. У цілому за 2012 рік резерви знизилися на 22,8%, або на 7,248 млрд дол, – до 24,546 млрд дол (з 31,795 млрд дол).
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас