Для тіньового кредитування в Китаї використовують мідь — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для тіньового кредитування в Китаї використовують мідь

Кредит&Депозит
1527
Дії влади Китаю, спрямовані на боротьбу з тіньовим фінансовим сектором і зростанням кредитування, призвели до того, що в якості застави по кредиту стали використовуватися товари, зокрема мідь.
У результаті імпорт міді до Китаю зріс до дев’ятимісячного максимуму в червні і, ймовірно, залишиться сильним в III кварталі, оскільки попит на використання “мідної” схеми фінансування зростає. Зараз у Китаї альтернативні банківські запозичення є більш дешевими і доступними, ніж традиційні.
Хоча імпорт міді зростає, обсяг імпорту залізної руди та інших металів знижується в порівнянні з попереднім місяцем.
Китай є найбільшим споживачем міді в світі, а зростання попиту на мідь має надати підтримку світовим цінам на цей метал, які впали на 14% цього року.
Використання міді може знищити весь прогрес у боротьбі влади з тіньовим банківським кредитуванням.
За даними Міжнародного валютного фонду, у загальному обсязі виданих кредитів близько 20% припадає на тіньовий сектор.
“Мідна” схема вигідна для позичальників, оскільки вартість міді виражається в доларах, тобто кредит можна отримати за більш низькими відсотковими ставками, ніж кредит в юанях. Щоб отримати готівку, імпортер платить невеликий відсоток від вартості металу в якості авансу. Потім банк платить за мідь, а позичальник продає метал і може вільно інвестувати отримані грошові кошти, до того моменту як буде необхідно повернути кредит, термін якого, як правило, становить шість місяців.
У травні імпорт міді до Китаю зріс на 27% в порівнянні з квітнем, а в червні показник зріс ще на 6% і досяг 379,951 тис. тонн.
З урахуванням жорсткості правил кредитування банки вимагають підтвердження імпорту міді, що також збільшило попит на складські площі. Також банки скоротили для деяких невеликих компаній термін погашення кредиту до 90 днів і вимагають 20-30% від розміру кредиту в якості авансу, тоді як раніше він становив 10%.
При цьому для великих компанії нічого не змінилося, тому вони можуть виступати посередниками, а це робить такі кредити дорожчими.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас