Найдешевше житло в Києві продавалося за $ 35 тис — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найдешевше житло в Києві продавалося за $ 35 тис

Нерухомість
3717
Найдоступнішими квартирами вторинного ринку житла столиці, придбаними киянами за перші півроку 2013-го, були одинички готельного типу, які продавалися в діапазоні $ 35-37 тис. За такі гроші в популярних Солом’янському, Голосіївському та Оболонському районах можна було придбати квартири невеликих площ. Наприклад, у травні за $ 35 тис. була укладена угода з придбання однокімнатної “гостинки” площею 22 кв. м по вул. Маршала Рокоссовського (Оболонський р-н).
У Солом’янському районі в травні за аналогічну суму продали квартиру площею 23 кв. м по вул. Новопольова. У Голосіївському районі за $ 35 тис. у січні була реалізована “гостинка” площею 15 кв. м. по вул. Козацька. Дешевизна цих “апартаментів”, розташованих у відносно престижних районах міста, пояснюється тим, що стан квартир був незадовільним. За майже аналогічною ціною ($ 35-40 тис.) протягом першої половини цього року також продавалися квартири трохи більшої площі у Деснянському, Дарницькому, Дніпровському та Святошинському районах столиці. Тут ціна квадратного метра на сьогоднішній день традиційно залишається найнижчою – $ 1,4 тис., $ 1,5 тис., $ 1,6 тис. і $ 1,6 тис. відповідно за квадратний метр. За результатами останньої декади минулого року, найдешевшою однокімнатною стала одиничка площею 24 кв. м на вул. Пожарського (Дніпровський район), продана в жовтні за $ 26,4 тис.
Ціна питання
Найдоступніші двокімнатні квартири протягом першого півріччя продавалися в середньому по $ 45-51 тис. Усі вони розташовані в районах з найнижчою вартістю квадратного метра – Дніпровському та Дарницькому. Так, за $ 45 тис. у квітні була продана квартира по вул. Бориспільська (Дарницький р-н) площею 54 кв.м. За $ 51 тис. були, зокрема, укладені угоди з придбання двокімнатної квартири площею 45 кв. м по бул. Перова (Дніпровський р-н) та двокімнатної квартири площею 43 кв. м по просп. Ватутіна (Дніпровський р-н). У більш престижних районах найбільш доступні квартири оцінювалися від $ 53 тис. Так, наприклад, у травні за $ 53,5 тис. було продано квартиру по вул. Бауманська (Шевченківський р-н) площею 45 кв. м. У Печерському районі в лютому за $ 65 тис. була реалізована квартира метражем 44 кв. м по вул. Філатова. При цьому, за результатами останній трьох місяців минулого року, найдешевшою двокімнатною стала квартира на вул. Толбухіна (Шевченківський район). Вона мала площу 42 кв. м. і була продана за $ 40 тис.
Що стосується доступних трикімнатних квартир, то ціна на них, як і наприкінці минулого року, в середньому становила $ 60-62 тис. Причому купити квартири за такою вартістю протягом першого півріччя можна було і у вельми зручних для життя районах. Наприклад, у Солом’янському було укладено відразу кілька угод: у лютому за $ 61,5 тис. була реалізована двокімнатна квартира площею 60 кв.м по вул. Уманська, у травні за $ 60 тис. було продано квартиру площею 56 кв. м по вул. Олексіївській. Доступні трикімнатні також пропонували в цьому півріччі Дніпровський, Дарницький, Святошинський райони. Так, в останній декаді минулого року квартира на 56 кв. м по вул. Мілютенка (Деснянський район) була реалізована за $ 60 тис.
Вартість доступних чотирикімнатних апартаментів у першому півріччі не сильно відрізнялася від вартості трикімнатних. Такі квартири (у разі їх малогабаритності) можна було купити і за $ 69-70 тис. (подібна угода була укладена за чотирикімнатну квартиру площею 60 кв. м. по вул. Жмеринська, Святошинський р-н).
$ 200 мільйонів не межа
На найдешевший сегмент столичного б/в житла вартістю до $ 100 тис, за даними ріелторів, продовжує припадати більше половини угод. У травні-червні частка угод за найбільш доступними квартирах складала в середньому 57-58% від усієї кількості. У цій категорії традиційно лідирували однокімнатні (50%) площею 21-58 кв. м у всіх районах столиці. Двокімнатні квартири в кінці півріччя купувалися в 35% випадків, і розташовувалися вони, переважно, у Подільському, Святошинському та Шевченківському районах. Частка трикімнатних квартир в останні місяці півріччя становила близько 12%. Популярними за останні півроку були об’єкти на 50-105 кв. м в Голосіївському, Деснянському, Святошинському та Шевченківському районах. Чотирикімнатні квартири зайняли 3%.
На угоди з нерухомості вартістю від $ 100 тис. до $ 200 тис. в кінці півріччя припадало близько 30% від загальної частки ринку. При цьому, за даними столичних ріелторів, останнім часом в цій категорії найбільш активно продавалися двокімнатні (35%) та трикімнатні (45%) квартири в Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Печерському, Солом’янському та Святошинському районах.
Операції з придбання нерухомості вартістю від $ 200 тис. до $ 300 тис. за підсумками півріччя посіли 7% від ринку і тільки 5-6% клієнтів столичних агентств нерухомості купували квартири вартістю від $ 300 тис. При цьому частка коштів, вкладених в елітні об’єкти, продовжує складати 12-27% від усіх капіталовкладень у нерухомість.
Найдорожчою квартирою за результатами півріччя стали п’ятикімнатні апартаменти площею 230 кв. м. на Оболонській набережній, куплені за $ 820 тис. Трохи більше $ 500 тис. заплатили також за квартири на вул. Михайлівській (210 кв. м), вул. Чорновола (120 кв. м), вул. Тургенівській (190 кв. м) та вул. Драгомирова (150 кв. м). Популярними адресами для об’єктів вартістю вище $ 300 тис. також були вул. Старонаводницька, 13 і 6-б, бул. Лесі Українки, 7-а і 23, вул. Хрещатик, 35 і 27-б, просп. Героїв Сталінграда 4, 8, Оболонська набережна, вул. Звіринецька, 59; а також квартири в історичних будинках по вул. Б.Хмельницького та Михайлівській. Вартість квадратного метра такого житла протягом півріччя коливалася в діапазоні $ 2,1 – 3,7 тис.
Елітка в липні пішла вгору
Найвдалішим місяцем в плані продажу елітної вторинної нерухомості став червень, коли в такі об’єкти вклали $ 11,420 млн. Інші місяці були менш врожайними – у лютому у вторинну елітну нерухомість було вкладено $ 3,690 млн, у березні $ 8,482 млн, в травні – $ 8,093 млн.
Серед комерційних об’єктів найдорожчою угодою лютого стала купівля приміщення на вул. Тургенівській, вартість якого склала $ 670 тис., а в травні лідером за вартістю став сучасний офіс на вул. Горького, який був проданий за $ 700 тис.
У цілому за півроку, за даними столичних ріелторів, кияни та приїжджі вклали в столичну нерухомість більше $ 200 млн. І якщо спочатку року обсяг капіталу був значно менше, ніж наприкінці 2012-го, то до квітня торішній рівень знову був досягнутий. Так, у січні на купівлю квартир на вторинному ринку Києва покупці витратили $ 18,9 млн, у лютому $ 34,17 млн, у березні $ 36,2 млн, а вже у квітні $ 61,6 млн, що вперше за рік перевищило торішні показники (наприкінці минулого року середній обсяг капіталовкладень становив $ 45-50 млн на місяць).
За матеріалами:
Контракти
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас