ЄБРР має намір нарощувати портфель кредитів у гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБРР має намір нарощувати портфель кредитів у гривні

Кредит&Депозит
267
Європейський банк реконструкції та розвитку активно вивчає можливість кредитування в гривні і розраховує розширити портфель гривневих кредитів за рахунок фінансування інфраструктурних проектів та кредитування малого та середнього бізнесу.
Про це повідомив глава представництва ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.
«Є сектори, які за своєю природою зацікавлені в гривневому кредитуванні. Йдеться про цілий пласт підприємств, які отримують виручку в національній валюті. Муніципальні компанії, середній бізнес і малий бізнес, орієнтовані на внутрішній ринок і не мають можливості хеджувати валютні ризики, – наша цільова аудиторія. Поки ми не говоримо про конкретні компанії, тільки про тенденції. Це новий аспект роботи. Ми потихеньку будемо нарощувати портфель гривневих проектів», – сказав Аджунер.
При цьому він звернув увагу, що можливість кредитувати у гривні і випускати цінні папери, деноміновані у гривні, – це позитивний крок.
«Це дуже здорово для розвитку ринку капіталу в Україні. Нам таке рішення дозволить працювати відразу в двох напрямках – надавати гривневий ресурс безпосередньо через банк, в тому числі середньому і малому бізнесу, який не працює на зовнішніх ринках, а також фінансувати інфраструктурні проекти муніципалітетів, які за визначенням працюють тільки з гривнею», – підкреслив глава представництва ЄБРР.
При цьому він не назвав можливих обсягів фінансування та потенційних параметрів випуску облігацій. «Ніде в світі немає такого, щоб якийсь держорган примусово визначав прибутковість тих чи інших ринкових інструментів. Прибутковість наших облігацій не може визначатися будь-ким, тільки ринком. Глобальний ринок каже, якою буде прибутковість. Якщо говорити про можливі обсяги випуску гривневих паперів, то поки це невеликі обсяги. Ми придивляємося до ринку»- сказав Аджунер.
При цьому він не виключив, що Нацбанк і Мінфін можуть стати покупцями гривневих паперів ЄБРР.
«Не виключено, що наші папери виявляться в портфелі Мінфіну, тим більше, що ми зацікавлені в розширенні поля інвестування – чим воно більше, тим краще. Але це навряд чи означає, що Мінфін або Нацбанк стануть покупцями».
Як повідомлялося, наприкінці червня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявив про намір надати Україні 25-30% від загального обсягу фінансування в гривні вже в поточному році.
4 липня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій».
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас