Президент Венесуели: США стежили за всіма країнами світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Президент Венесуели: США стежили за всіма країнами світу

Світ
513
Президент Венесуели Ніколас Мадуро закликав співгромадян у неділю до обережності, тому що, за його словами, США стежать за всім світом.
“Потрібно бути обережними, так як американці, як повідомив Сноуден, шпигують за мобільними і звичайними телефонами, електронною поштою, BlackBerry, Twitter і Facebook, вони шпигують за всім світом, панове, за всім світом”, – наводять місцеві ЗМІ слова Мадуро.
За словами президента, до цієї ситуації треба підійти більш ніж серйозно, тому що “мова йде не про роман Джорджа Оруелла, а про реальність”. Одна з найбільш відомих цитат з роману-антиутопії Оруелла “1984” – “Великий брат стежить за тобою”.
Країни Меркосур назвали шпигунство неприйнятним на міжнародній арені. Мадуро зазначив, що Сполучені Штати вважають себе світовим урядом. У зв’язку з цим, нагадав він, країни Південноамериканського спільного ринку (МЕРКОСУР) прийняли на недавньому екстреному саміті заяву про неприпустимість світового шпигунства з боку США і зажадали припинити подібну практику, яка є порушенням міжнародних законів.
Деталі збору Сполученими Штатами інформації про власних громадян і іноземців розкрив екс-працівник американських спецслужб Едвард Сноуден, що втік із США. З кінця червня він знаходиться в транзитній зоні московського аеропорту “Шереметьєво” і займається пошуком країни, яка надасть йому притулок. У минулу п’ятницю він заявив про бажання попросити політичний притулок у Росії, виконавши всі умови, серед яких – не наносити збитку США.
Скандал, пов’язаний з повідомленнями про масштабне стеження спецслужб США за телефонними переговорами та інтернет-користувачами по всьому світу, розростається як сніжний ком: журналісти з’ясували, що Агентство національної безпеки США прослуховувало представництва ЄС в Брюсселі, у Вашингтоні та Нью-Йорку, а також 38 диппредставництв у США, в тому числі посольства найближчих союзників.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас