Суд дав 4 роки лідеру правлячої партії Литви за шахрайство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд дав 4 роки лідеру правлячої партії Литви за шахрайство

Кримінал
207
У Литві винесено вирок у справі Партії праці – однієї з партій, що входять до правлячої парламентської коаліції. Її представники визнані винними в шахрайстві і спотворенні бухгалтерської звітності.
Засновник партії, депутат Віктор Успасскіх засуджений до чотирьох років позбавлення волі. Його соратниці, депутату Віталії Вонжутайте, дали три роки. Ще один представник ПТ Вітаутас Гапшіс засуджений до сплати штрафу у 35,7 тисячі літів (приблизно 13,5 тисячі доларів).
Суд визнав доведеним, що Партія праці приховувала джерела свого фінансування, спотворюючи звітність. Отримані від таємних спонсорів кошти використовувалися, зокрема, для оплати передвиборної кампанії. При цьому засновник і лідер ПТ Віктор Успасскіх, як підкреслили в суді, не тільки знав про «чорну бухгалтерію», але й особисто контролював її.
Сам Успасскіх свою провину заперечує, стверджуючи, що справа проти нього сфабрикована з політичних мотивів.
У засуджених є можливість оскаржити вирок протягом 20 днів.
Глава уряду Литви Альгірдас Буткявічюс (який очолює іншу коаліційну партію – партію соціал-демократів) раніше висловив сподівання, що на роботу правлячої коаліції рішення суду у справі Успасскіх не вплине. «Сподіваюся, що коаліція і надалі буде успішно працювати, незважаючи на те, яким буде кінцевий результат вироку», – зазначив він.
Скандал навколо Партії праці, нагадаємо, розгорівся ще в 2006 році. Прокуратура тоді звинуватила її у веденні «чорної бухгалтерії». На тлі скандалу Успасскіх виїхав до Росії, де попросив політичного притулку (пізніше він від цього прохання відмовився). Згодом лідер ПТ повернувся на батьківщину, там він якийсь час провів під домашнім арештом.
За підсумками виборів до литовського парламенту, що відбулися восени 2012 року, Партія праці отримала 29 місць (з 141). Вона увійшла до правлячої коаліції з соціал-демократами і партією «Порядок і справедливість», очолюваної колишнім президентом Роландасом Паксасом.
Тим часом незабаром після виборів Успасскіх був позбавлений депутатського імунітету. Дане рішення було ухвалене за підсумками роботи парламентської комісії, яка вказала на фінансові порушення в діяльності ПТ. Зняття недоторканності з політика при цьому підтримали і соціал-демократи, що входять до правлячої коаліції.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас