Корпорація "Богдан" буде утилізувати російські автомобілі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Корпорація "Богдан" буде утилізувати російські автомобілі

Технології&Авто
1133
Корпорація “Богдан”, один з провідних українських автовиробників, після введення утилізаційного збору має намір запропонувати своїм партнерам з Росії на паритетних умовах утилізувати техніку. Як повідомила прес-служба компанії, таким чином українські та російські автовиробники зможуть уникнути сплати “екологічного” податку при експорті автомобілів.
“Економічні та митні війни не підуть на користь ні українським, ні російським виробникам”, – наводяться в повідомленні слова президента корпорації “Богдан” Олега Свинарчука.
За його словами, як тільки в Україні будуть прийняті положення та порядок утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів, корпорація “Богдан” почне роботу в цьому напрямку.
“Взаємне скасування утилізаційного збору дозволить вирівняти втрачені ринкові позиції, як українським автовиробникам у РФ, так і російським авто на ринку України”, – зазначили в прес-службі.
Згідно з наведеними даними, за перше півріччя поточного року в Україну з Росії імпортовано 13,735 тис. автомобілів (14,1% загальних продажів нових авто), а експорт авто українського виробництва склав 6,036 тис. од., що становить 0,45% загальної реалізації нових авто в РФ.
У повідомленні наголошується, що введення утилізаційного збору є поширеною світовою практикою і нагадується, що торік аналогічний податок був введений Росією, завдяки чому українська продукція в РФ стала неконкурентоспроможною за ціною.
У той же час після введення спецмита на імпорт автомобілів російський автобренд ВАЗ, що колись займав до 50% українського авторинку, в травні поточного року скоротив продажі на 62% до квітня і на 68% до травня минулого року – до 558 авто, зайнявши 10-у позицію в рейтингу, а в червні, незважаючи на приріст продажів до 656 од. залишився за бортом десятки лідерів.
Нагадаємо, що Верховна Рада 4 липня прийняла в цілому два законопроекти про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та внесення відповідних змін про сплату екологічного податку за їх утилізацію до Податкового кодексу. Від сплати податку звільняються автовиробники, які повинні взяти на себе зобов’язання з утилізації автомобілів і інвестувати кошти у створення утилізаційних центрів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас