Український ринок легкових авто в 2013 році може скоротитися на 10% - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок легкових авто в 2013 році може скоротитися на 10% - експерт

Технології&Авто
1858
Український ринок легкових автомобілів в 2013 році може скоротитися в порівнянні з 2012 роком не менш ніж на 10% (у 2012 році він склав 217,58 тис. од.) з урахуванням введення спецмита на імпорт автомобілів і утилізаційного збору, вважає генеральний директор “Ніссан Мотор Україна“Андрій Нестеренко.
“З урахуванням ситуації на ринку ми обов’язково будемо коригувати свої плани продажів, і 10% падіння авторинку – це той відсоток, який ми будемо закладати в ці плани”, – сказав він.
При цьому він підкреслив, що ціни на автомобілі зростуть пропорційно ставкам зборів, оскільки імпортери “вже практично вичерпали всі можливості цінової оптимізації після введення спецмита”.
“На жаль, з введенням утилізаційного збору ми вже нічого зробити не зможемо, і ціни підвищимо. Звичайно, це залежить від товарних запасів, але вони у імпортерів вже невеликі, і якщо збір вводитиметься з 1 вересня, то приблизно з початку вересня, з середини або до кінця місяця ми змушені будемо привести своє ціноутворення у відповідність із законопроектом”, – сказав А.Нестеренко.
За його словами, з урахуванням подорожчання автомобілів Nissan буде важко утримати частку на ринку (у червні вона склала 4,68% проти 4,49% у травні).
“Адже авто подорожчають в порівнянні з конкурентами, які не будуть підпадати під мита й утилізаційний збір, і переваги споживачів будуть перерозподілятися на їх користь. Основна мета законопроекту – відкусити собі більший шматок ринку. І в даному випадку наша частка може скоротитися, але будемо за неї боротися”, – зазначив А.Нестеренко.
У той же час генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко на прес-конференції в четвер висловив упевненість в тому, що президент України ветує утилізаційні закони з урахуванням маси недоробок і протиріч, що є в них.
“Тим більше що Росія, яка ввела такий збір раніше, під тиском ЄС готова поширити його стягнення і на автовиробників, і, думаю, в жовтні ця дискримінація буде знята, і тоді Україна теж піде цим шляхом – і як тоді заплачуть наші “утилізатори”, що їм доведеться платити податки?”, – сказав гендиректор ВААІД.
При цьому він повністю погодився з озвученим припущенням, що поспішне ухвалення Верховною Радою цих законів викликане побоюваннями, що у зв’язку з санкціями деяких країн, що загрожують Україні, на введення мит на автомобілі доведеться скасувати спецмито або зменшити його величину.
“Справді, під час чергового раунду переговорів, наскільки мені відомо, Україна запропонувала вдвічі зменшити ввізне мито і, вважаю, скоро побачимо засідання Міжвідомчої комісії, де мито зменшать, і знову піде торг з ЄС. Я вважаю, що мито все ж знімуть, тому поспішали прийняти утилізаційний збір – це на 100% вірно”, – підкреслив О.Назаренко.
Він також повідомив, що за неофіційною інформацією, розглядається також питання про заміну спецмита на квотування імпорту. “Але ВААІД проти квотування: чому якийсь чиновник має вирішувати, кому дозволити, а кому заборонити імпортувати автомобілі”, – сказав О.Назаренко.
Він також підтримав твердження про те, що у імпортерів вже немає ніяких умов для мінімізації негативного впливу утилізаційного збору. “Умовно уявимо, що завод-виробник різко підвищив рентабельність і пропонує імпортерам авто за ціною вдвічі нижчою – що нам скаже Міндоходів? Що це заниження митної вартості, і податки все одно доведеться платити зі старої ціни – тут все дуже жорстко”, – сказав О.Назаренко.
Автоімпортери вважають, вигоди для економіки України можуть бути тільки за наявності довгострокової програми локалізації виробництва автомобілів.
“Програма повинна передбачати надання пільг тим, хто чітко виконує програму локалізації виробництва, а у нас від податку звільнені автоскладальники! Для іноземного інвестора це сигнал: немає програми розвитку, немає інвестиційної привабливості. Тому Nissan, наприклад, це не спонукає приходити в Україну з виробництвом”, – резюмував А.Нестеренко.
Як повідомлялося, Верховна Рада 4 липня прийняла в цілому два законопроекти про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та внесення відповідних змін про сплату екологічного податку за їх утилізацію до Податкового кодексу. Від сплати податку звільняються автовиробники, які повинні взяти на себе зобов’язання з утилізації автомобілів і інвестувати кошти у створення утилізаційних центрів.
У той же час глава Міністерства доходів і зборів на прес-конференції в четвер зазначив, що міністерство має намір забезпечити відсутність ускладнень від введення утилізаційного збору у автоімпортерів.
У першому півріччі поточного року продажі легкових автомобілів скоротилися на 5% в порівнянні з тим же періодом 2012 року – до 97 тис. од., а в червні ринок скоротився на 20% до червня-2012.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас