ООН: 34 країнам потрібна зовнішня продовольча допомога — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ООН: 34 країнам потрібна зовнішня продовольча допомога

Аграрний ринок
226
34 країнам світу, 27 з яких знаходяться в Африці, потрібна зовнішня продовольча допомога, повідомила ФАО – Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.
В останньому виданні щоквартальної доповіді організації розглядаються фактори, що впливають на ситуацію з продовольчою безпекою в країнах, що розвиваються, і виділяються країни, де відсутня продовольча безпека. Зокрема, до останніх відносяться Сирія, Центральна Африканська Республіка і Демократична Республіка Конго, Сомалі, Судан і Південний Судан, КНДР.
За підрахунками експертів, продовольча безпека відсутня у більшості країн Центральної Африки, де загострюються громадянські заворушення, а в Західній Африці велика кількість людей все ще не може відновитися після конфлікту і тривалих наслідків продовольчої кризи 2011 – 2012 років.
“Серйозні занепокоєння викликають також зони конфлікту в Сомалі, Судані та Південному Судані, де проживають 1 мільйон, 4,3 мільйона і 1,2 мільйона чоловік, які страждають від браку продовольства, відповідно”, – наголошується в доповіді.
Крім того, за даними фахівців ООН, в Сирії, де під впливом загострення громадянського конфлікту в 2013 році різко впало виробництво пшениці, близько 4 мільйонів осіб стикаються з дефіцитом продовольства.
FAO прогнозує, що до 2030 року населення Землі збільшиться з нинішніх семи до дев’яти мільярдів осіб. В організації попереджають, що необхідність забезпечувати продуктами населення може призвести до виснаження водних ресурсів та вирубки лісів під пасовища для тварин. У звіті за минулий квартал експерти ФАО писали, що допомогти голодуючим в країнах, що розвиваються може вживання в їжу комах, так як комахи володіють значними поживними властивостями.
Тим часом, наголошується в цьому документі, загальний обсяг світового виробництва зерна в 2013 році може вирости приблизно на 7% порівняно з минулим роком, що посприяло б, таким чином, поповненню світових запасів зерна та стабілізації ринків в 2013 – 2014 роках. Новий рекордний рівень світового виробництва зерна складе 2479 млн тонн.
Експерти прогнозують, що врожай пшениці у 2013 році підвищиться на 6,8% і складе 704 мільйони тонн, що є не тільки відновленням після торішнього спаду, а й досягненням нового історичного максимуму.
Світове виробництво фуражного зерна в 2013 році різко збільшиться (на 9,2%) порівняно з аналогічним показником 2012 року і складе 1275 млн тонн.
Світове виробництво рису, згідно з новими прогнозами ФАО, також збільшиться на 1,9%, до 500 мільйонів тонн, хоча ці прогнози носять попередній характер.
Імпорт зерна в країнах з низьким доходом і продовольчим дефіцитом у 2013 – 2014 роках має зрости на 5% порівняно з рівнем 2012 – 2013 років, щоб задовольнити зростаючий попит. Єгипет, Індонезія і Нігерія будуть найбільшими імпортерами зерна, йдеться в доповіді.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас