Світові ціни на нафту стрімко ростуть - вже 109,88 дол. за барель


Світові ціни на нафту стрімко ростуть - вже 109,88 дол. за барель

Вартість російської нафти Urals, за даними агентства Reuters, на спот-ринку піднялася до максимального за останні п’ять місяців значення – 109,88 доларів за барель. Багатомісячний максимум оновила і ціна на північноморську Brent – 109,53 доларів за барель. За три тижні впевненого зростання нафта подорожчала на 10-11%.

Зростанню цін сприяє зниження її запасів у США і що зберігається напруженість в Єгипті. За даними Міненерго США, комерційні запаси нафти в країні за тиждень, що завершився 5 липня, скоротилися на 9,9 млн барелів, до 373,9 млн барелів.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, очікували зниження показника лише на 3,2 млн барелів. За два тижні запаси нафти скоротилися на 20,2 млн барелів, аналітики очікували падіння показника на 5,5 млн барелів.

“Другий тиждень поспіль запаси в США серйозно скорочуються, – заявив агентству Bloomberg аналітик Energy Aspects Амріта Вер. – Це вселяє ринку оптимізм відносно економіки країни, і говорить про те, що рівень видобутку вирівнюється”.

Додаткову підтримку цінам на нафту надає напружена ситуація в Єгипті, де збройні сили країни змістили президента Мохаммеда Мурсі. Подальше загострення ситуації може призвести до закриття контрольованого Каїром Суецького каналу і нафтопроводу, що йде через країну. У результаті ринок може не отримати 3,8 млн барелів на добу, або 4,5% світового споживання нафти.

Російський валютний ринок теж відреагував на досягнення цінами на нафту багатомісячних максимумів, відзначає “Комерсант Онлайн”. На Московській біржі 10 липня курс долара з постачанням “завтра” опустився на 11 копійок до відмітки 32,935 рубля. Курс євро на торгах Московської біржі виріс на 8 копійок, до 42,335 рублів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua