Уряд Люксембургу пішов у відставку через скандал довкола спецслужб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд Люксембургу пішов у відставку через скандал довкола спецслужб

Світ
609
Уряд Жана-Клода Юнкера складає повноваження. Невдовзі на країну чекають дострокові вибори. Причиною відставки став скандал, пов’язаний з незаконною діяльністю спецслужб.
Відставка уряду відбувається на вимогу опозиції та “молодшого” партнера в урядовій коаліції – Соціалістичної робочої партії Люксембургу. Сам Юнкер до останнього відмовлявся складати повноваження. Парламентська слідча комісія закидає главі уряду, який вже 18 років перебуває на цій посаді, недостатній нагляд за діяльністю спецслужб. У розпорядженні комісії є дані, які свідчать про факти незаконного прослуховування політиків та отримання співробітниками спецслужб хабарів.
Урядова криза стала очевидною у середу, 10 липня, коли члени слідчої комісії від соціалістів разом з опозицією проголосували за звіт, який частково покладає на главу уряду відповідальність за діяльність спецслужб. Під час палких багатогодинних дебатів у парламенті лідер соціалістів Алекс Бодри закликав Юнкера оголосити дострокові вибори. Глава уряду пристав на цю вимогу і, як очікується, у четвер, 11 липня глава держави призначить голосування за три місяці.
Жан-Клод Юнкер під час дебатів заявив, що ні в чому не винен. “Але я не кажу, що я не припускався помилок”, – цитує прем’єр-міністра агенція dpa. Юнкер зазначив, що не знав докладно про всі операції спецслужб. 2007 року голова уряду сам став жертвою незаконної діяльності спецслужб, які він має контролювати. Тодішній голова служби безпеки Марко Мілле записав на схований у годинник диктофон розмову з головою уряду.
Християнсько-соціальна народна партія, лідером якої є Юнкер, – упродовж останніх десятиліть є домінуючою політичною силою у країні. Жан-Клод Юнкер – найдовше серед всіх європейських лідерів перебуває на посаді. Якщо він братиме участь у дострокових виборах, оглядачі приписують йому високі шанси на чергову перемогу.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас